Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Krutá smrt nevěrníka Josefa Bláhy (†70) z Návštěvníků: Pět let mučivých bolestí!

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 9 fotografií
Slavil by 95
Pětadevadesáté narozeniny by dnes slavil Josef Bláha (†70). Pro jednoho z největších českých herců si osud přichystal neskutečné utrpení. Po letech otáčení za každou sukní, na divadelních prknech a před televizními kamerami umíral v příšerných bolestech.

Návštěvníci, Panoptikum Města pražského, Dívka na koštěti nebo Noc na Karlštejně V těchto a mnoha dalších televizních hitech si zahrál Josef Bláha Narodil se 8. června 1924, dnes by tak oslavil už pětadevadesátiny.

Bláhova maminka byla ze Slovinska, kde také vyrůstal. Proto až do jedenácti vůbec neuměl česky. Po přestěhování do Prahy se ale jazyk naučil a herecké kariéře tak nestálo nic v cestě.

Kromě televize hrál Bláha i v divadle, byl dlouholetým členem souboru Divadla na Vinohradech V roce 1989 se Bláhovi zhroutil svět. Diagnostikovali mu rakovinu jícnu a zákeřná nemoc ho začala pomalu a bolestivě zabíjet.

„Nemohl jíst, jen pít, a jeho milované pivo mu manželka musela dávat brčkem. Neměl hezký konec,“ vzpomínala na Bláhu jeho herecká kolegyně Antonie Hegerlíková (†89). Manželka Bohumila Bláhová, kterou několikrát podvedl, mu prý ke smrtelné posteli nosila kromě piva i rum.

Milenek měl Bláha během života nespočet a manželka mu je celou dobu tiše trpěla. Tak moc ho milovala, že mu dokázala odpustit i tu nejhorší zradu. V divadelních kuloárech se šušká, že za mladých let si Bláha začal románek i s Ivou Janužorovu (78).

V prosinci 1994, po pěti letech příšerných bolestí, Josef Bláha zemřel. Zůstali po něm dva synové Pavel Bláha a Jiří Bláha.

Související články

Další články