Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Krutá smrt Júlia Satinského (†61) z komedie S tebou mě baví svět: Dojemný slib Dášence už nestihl splnit!

Zdroj: Kundrát / CNC / Profimedia, Archiv
+ Dalších 30 fotografií
Smutný konec
Legendární počin režisérky Marie Poledňákové S tebou mě baví svět je právem označován za komedii století. Film stojí a padá s postavou Alberta Horáka, kterého ztvárnil geniální slovenský herec Július Satinský (†61). Ten se už bohužel nedožil dojemného slibu, který během natáčení dal představitelce malé Dášenky.

Ať už vzpomíná na natáčení legendární české komedie kdokoliv, všichni se shodují na tom, že Július Satinský se z dospělých věnoval dětským hercům asi nejvíc. Slovenský dobrák se srdcem na správném místě to se špunty, pro něž to byla před kamerou premiéra, uměl skvěle.

Ale jednou i Satinskému ruply nervy a pořádně se před dětmi rozohnil. A připojil i jeden slib. „Tak, děti, a budete ticho a ty, Dášenko, zmlkneš úplně, protože v roce 2011 si tě vezmu za ženu!“ vzpomíná na hercova slova jeho filmová manželka Jana Šulcová (71).

„Ona se zarazila a odpověděla mu, že ho nechce, že je starej a tlustej, on na ni ale: Mlč, já pro tebe přiletím soukromým letadlem a budu v balíku. Dášenka chvíli přemýšlela a pak spustila: Julo, nechceš donést kafe? Nepotřebuješ pro něco skočit do šatny? Jula se na mě podíval, dal si ruce v bok a pronesl: Víš, Jano, teď jsem pochopil, že žena je vyvinuta už v pěti letech. Právě tolik bylo Dášence,“ dodala Šulcová pro Blesk.cz.

Satinský bohužel svůj slib, jakkoliv ho myslel z legrace, už splnit nestihl. Koncem roku 2002 totiž sympatického slovenského herce zabila rakovina tlustého střeva. V posledních chvílích si prý procházel učiněnými muky. Ale teď bezpochyby na představitelku Dášenky Zuzanu Lisovou (39) shlíží z hereckého nebe.

Přečtěte si také 12 zajímavostí, které jste o filmu určitě netušili.

Související články

Další články