Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Krutá princezna z KLDR: Kim Jo-čong je horší než její bratr. Co se skrývá za jemnou tváří

Krutá princezna z KLDR: Kim Jo-čong je horší než její bratr. Co se skrývá za jemnou tváří
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
krutost
Experti na Severní Koreu se obávají nejhoršího. Podle nich je sestra Kim Čong-una (36) mnohem brutálnější než sám vůdce. Kim Jo-čong (32) v poslední době nabývá na moci a získává stále více pravomocí. Někteří proto spekulují, zda by se mohla stát následnicí na vůdkyni KLDR. Diktátor je totiž údajně ve špatném zdravotním stavu.

„Jako vůdkyně by byla stejně brutální, možná ještě horší než Kim,“ tvrdí odborníci o sestře vůdce Kim Čong-una. Ta v KLDR minulý týden získala další pravomoci. Nyní se tak stará o diplomatické vztahy s USA a Jižní Koreou. Svou brutalitu ukázala už v červnu, kdy za distribuci protirežimních letáků nechala odpálit styčný úřad Severní i Jižní Koreje.

Kim Jo-čong se po boku svého bratra objevila při parlamentních volbách. V roce 2016 se stala členkou Strany práce. Mezi její povinnosti spadá řízení i propagandy a agitace. Dále plánuje Kim Čong-unovi cesty a veřejná vystoupení, na které mu píše mimo jiné i projevy. Jo-čong je kvůli spekulacím o špatném zdravotním stavu vůdce KLDR nyní považována za jeho následnici.

„Zatím jsme neviděli pevné důkazy toho, že by se chystala převzít moc, ale podle mě s ohledem na její reputaci a rodinnou historii by vládla železnou rukou,“ myslí si bývalý americký generál David Maxwell s tím, že podle něj se lidé musí připravit na to, že každý nástupce na vůdce v KLDR bude horší než předešlý.

Profesor diplomacie Sung-Jún Lee z Fletcherovy školy práva a diplomacie v americkém Massachusetts zase popsal Kimovu možnou nástupkyni jako ambiciózní a inteligentní ženu, která lidem ukazuje svou jemnou tvář, za níž schovává brutalitu vlastní moci.

„Pokud někdy převezme moc, současný režim bude požadovat, aby byla stejně nelítostná jako její předchůdci, především na počátku její vlády. Je možné, že si nyní buduje respekt a hledá spojence mezi kádry. Ty získá jen jako krutá diktátorka, která představuje nukleární hrozbu pro Spojené státy,“ myslí si Lee. Victor Cha, bývalý šéf asijské sekce Národního bezpečnostního výboru, dodal, že pokud by KLDR změnila diktátora, můžou se připravit na odpaly raket a čistky ve straně.

Související články

Další články