Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Krutá pomsta ZA SMRT VOJÁKŮ: Prostějovští parašutisté v Afghánistánu zlikvidovali jejich VRAHY!

Martin Marcin, Kamil Beneš a Patrik Štěpánek.
Zdroj: Armáda ČR
+ Další 2 fotografie
V srpnu otřásla Českou republikou informace, že nedaleko letecké základny Bagrám se odpálil sebevražedný atentátník a zabil tak tři české vojáky. "Nikdo nebude beztrestně zabíjet české vojáky v Afghánistánu," vzkázal pár dní po tragédii náčelník generálního štábu armády ČR Aleš Opata. A jeho slova si vzali k srdci čeští parašutisté.

Podle Lidových novin Češi vypátrali, kde se pohybují teroristé, kteří u přípravy útoku asistovali. Jednotkou, která měla za cíl teroristy zneškodnit, byla 601. skupina speciálních sil generála Moravce.

„Šlo o poměrně rozsáhlou operaci. Je to ale relativně delší doba, co se to stalo. Při misi byl jeden pachatel usmrcen a další zajat,“ potvrdil Lidovým novinám jeden ze zdrojů.

Celá akce sklidila mezi českou veřejností velkou pochvalu. Není divu, když ti, kteří zabili naše odvážné vojáky , konečně pochopili, co znamená slovo odplata!

Rotný Martin Marcin (†36) a desátníci Kamil Beneš (†28) a Patrik Štěpánek (†25) zemřeli při útoku sebevražedného atentátníka v okolí základny Bagrám začátkem srpna.

Související články

Další články