Jak spolu komunikují členové moderní rodiny? Virtuálně! Plyne to z výsledků nové studie, kterou si objednala známá japonská společnost Toshiba.

Svým nejdražším každý rok pošleme v průměru 1768 esemesek a 520 e-mailů. Pokud je z nějakého důvodu chceme slyšet, zvedneme mobilní telefon a zavoláme jim. Sejít se u jednoho stolu a povídat si? Na to dnes už skoro nikdo nemá čas…

Naše životy tak stále více připomínají jistý kreslený vtip, ve kterém matka (nacházející se v kuchyni) chatuje se svým potomkem (nacházejícím se v prvním patře téhož rodinného domu) na ICQ. Studie zjistila, že Britové posílají svým partnerům a dětem přibližně 34 SMS a 10 e-mailů týdně. Během stejného období uskuteční rovněž 12 telefonických hovorů o celkové délce jedné hodiny a 18 minut. Ročně tak se svými blízkými provolají téměř 68 hodin.

Rovněž vyšlo najevo, že celých 44 % lidí občas pošle textovou zprávu nebo e-mail někomu, kdo se v daný okamžik nachází ve stejném domě či bytu. Třetina z nich přiznala, že jsou prostě příliš líní na to, aby vstali a šli si s dotyčným promluvit. A aby toho nebylo málo, 4 z 10 rodičů se dokonce nechali slyšet, že jejich děti s nimi budou s větší pravděpodobností komunikovat právě přes SMS/internet než z očí do očí.

Pochlubíte se, kolik SMS denně pošlete vy?