Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Krutá bolest nemocné Jany Hlaváčové: Kvůli Munzarovi (†85) vyhodila maminku z domu!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 33 fotografií
Bolest
Dvojnásobná vdova Jana Hlaváčová (80) prožívá nejtěžší období v životě. Osudový muž Luděk Munzar (†85) ji navždy opustil v sobotu, o prvního manžela Jiřího Michného (†34) přišla už v 60. letech. Tenkrát zůstala na všechno sama. S výchovou prvorozené dcery Terezky (tehdy 6) jí pomáhala maminka. To, jak se k ní později kvůli Munzarovi zachovala, trápí Hlaváčovou dodnes.

Kvůli silným depresím a Parkinsonově chorobě neopustila Jana Hlaváčová (80) už tři roky zdi vily v pražských Modřanech. V sobotu ji navždy opustil milovaný manžel Luděk Munzar (†85). Ohromnou bolest v srdci si ale nese už ze 60. let, kdy přišla o prvního muže a zůstala na všechno sama.

Záhy ale potkala Munzara a pomáhala ji i maminka. A právě kvůli ní má dodnes výčitky, ze kterých se vyzpovídala pouze jednou. "Měla jsem ji strašně ráda, za moc jí vděčím. Když jsem zůstala sama, nastěhovala se ke mně, pomáhala mi s Terezkou. Ona byla zvyklá rozhodovat, velet, a rychle jsme se do toho zase vpravily," svěřila se Hlaváčová už v 80. letech v rozhovoru pro knihu Tváře bez svatozáře.

Její první manžel Jiří Michný (†34) byl rovněž herec. Zemřel na zákeřnou roztroušenou sklerózu v nemocnici ve své rodné Ostravě

"Pak přišlo seznámení s Luďkem. Oba jsme měli za sebou nešťastnou životní zkušenost, byli jsme opatrní, báli se nového zklamání. Máma mnohdy trvala na tom, že tohle bude tak a tamto onak. Luděk se sice přemáhal, ale těžce to snášel, a já v tom začala lítat, protože jsem jednoho ani druhého nechtěla ztratit," pokračovala Hlaváčová, jejíž zdravotní stav se měl nedávno zhoršit. Prý už se nikdy nepostaví na nohy.

Druhá dcera jako vetřelec

Jenže maminka Hlaváčová už tak vyhrocenou situaci vyhnala do ještě většího extrému. Dcera Terezka onemocněla a na doporučení lékařů se měla otužovat. Na tom začal pracovat Munzar. "Luděk se o to začal starat. Učil ji lézt na stromy, jezdit na kole, plavat. Máma to nelibě nesla jako útok na zdraví. Pak ji chtěl zvyknout na ranní studenou sprchu a s tím se máma už nemohla smířit," řekla herečka s tím, že dceru kvůli tomu její matka učila lhát.

Zlom přišel ve chvíli, kdy Hlaváčová podruhé otěhotněla a čekala budoucí herečku Barboru Munzarovou (47). Její matka si vzala do hlavy, že až se narodí, z Terezky se stane odstrčený chudák. A nešlo s ní hnout.

"A přišel den, kdy jsme se musely rozejít. Nikdy v životě by mě nebylo napadlo, že jí jednou řeknu: Mami, musíš pryč. Rozešly jsem se ve zlém, obrečela jsem to, ale věděla jsem, že když to neudělám, rozpadne se nejen moje manželství, ale i můj vztah k ní, protože bych jí to nemohla zapomenout," uzavřela Hlaváčová.

Zabralo dlouhou dobu, než se s maminkou usmířily, ale nakonec se to podařilo. Jana Hlaváčová a Luděk Munzar prožili krásné manželství, jež trvalo bezmála 50 let.

Související články

Další články