Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Krpálek lituje zlata z Ria: Radši jsem měl prohrát!

Úspěch někdy přinese i lehce nepříjemné důsledky.
+ Další 2 fotografie
Lukáš Krpálek se stal letos v Riu jediným zlatým českým olympionikem. Svého úspěchu ale po příjezdu do Čech litoval. Nejspíše nečekal až takový zájem a záplavu fanoušků!

Oslavovaný český judista si nyní užívá velkého zájmu médií a fanoušků. Jenže, je to skutečně příjemné? “Doufal jsem, že bude i nějaká další zlatá, abych v tom nebyl sám,” řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz. “Je to humbuk. Přemýšlel jsem o tom, že by bylo lepší prohrát,” dodal Krpálek, který je nyní nejžádanějším českým olympionikem.

Ač je Lukáš velkým bojovníkem a do každého utkání v judu jde na krev, násilí v reálném životě neuznává. “Rvačky na diskotéce mi přijdou naprosto zbytečné. Věci by se neměly řešit silou, ale hlavou,” uvedl pětadvacetiletý rodák z Jihlavy.

Judo je podle něj jedním z mála sportů, který se snaží vychovávat v lidech úctu ke starším a také k trenérům. To se pak promítá i do samotných zápasů, kde je vidět, že se jednotliví judisté respektují a bojují v rámci pravidel. Kéž by férový přístup fungoval takhle v každém sportu…

Mohlo by vás zajímat

Další články