Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Krokodýl, který utekl v Ostravě, má jméno! Policie po plachém Mirečkovi stále marně pátrá

Zdroj: Pixabay.com
Hladové zvíře

Ostravští policisté a strážníci stále marně pátrají po uprchlém africkém ještěrovi. Zmizel majiteli z venkovního výběhu a podle dosavadních informací se jmenuje Mireček a je mu pět let. Policie varuje, že je plachý a lidé by se ho neměli pokoušet sami chytat. 

Ostravská čtvrť Hrabůvka a její okolí jsou od pondělka na nohou. Z výběhu zmizel krokodýl čelnatý, který se však tamnímu majiteli vytratil už v sobotu, jen to nenahlásil. 

Policie i majitel krokodýla stále hledají a varují lidi, aby ho sami nekrmili a ani nechytali. Prý dlouho nejedl, tudíž bude hladový a navíc je velmi plachý. Dále policie uvedla, že je pět let starý a jmenuje se Mireček. „Dostal se pryč z venkovního výběhu, kde ho přikrývám i drátěnou klecí, a podhrabáním to nebylo,“ uvádí chovatel Vlastík. 

Tvor je plachý, ale neagresivní

Krokodýl čelnatý je považován za nejmenší druh na světě, ale přesto může mnoho lidí vyděsit. Mireček měří kolem jednoho metru. „Nesahat, nechytat, nezahánět do kouta,“ žádá certifikovaný chovatel. Tvor je plachý, ale neagresivní. Pokud se však cítí v ohrožení, může se bránit. Majitel proto radí, aby lidé hlásili nález krokodýla na tísňovou linku. 

Související články

Další články