Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Krokodýl Dundee slaví 81. narozeniny: Jak stáří změnilo slavného svůdníka Paula Hogana

Krokodýl Dundee slaví 81. narozeniny: Jak stáří změnilo slavného svůdníka Paula Hogana
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
NAROZENINY
Paul Hogan se proslavil díky legendárnímu filmu Krokodýl Dundee, který se dočkal i dvou dalších pokračování. Jenže hercův poslední filmový comeback sklidil vlnu kritiky a kdo ví, jestli se už radši brzy nevydá do profesního důchodu. Dnes totiž slaví už své 81. narozeniny.

Paul Hogan se narodil v roce 1939 v australském Sydney. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže Paul dlouhou dobu jako místo svého narození uváděl Lightning Ridge, protože Sydney se mu zdálo příliš „obyčejné“. O jeho dětství a rodině se však moc neví - je to zkrátka muž obestřený tajemstvím.

Paul Hogan jako Krokodýl Dundee

Paulův veřejný život se začal psát až v jeho dvaatřiceti letech. Tehdy zkusil štěstí a přihlásil se do televizního pořadu, ve kterém hledali nové talenty. Tohoto mladého muže si nešlo nevšimnout, a tak se zrodil komediální seriál The Hogan Show, ke kterému si Hogan psal i vlastní scénář.

Jeho popularita rostla a seriál tak překročil hranice rodné Austrálie, odkud se dostal až do Velké Británii. Osudovým momentem se mu stal rok 1986, kdy světlo světa spatřil snímek Krokodýl Dundee, který Hoganovi zajistil celosvětovou popularitu.

Už v té době po jeho boku stála krásná Noelene Edwards, do které se stihl zamilovat ještě jako mladý a neznámý klučina v době, kdy pracoval jako plavčík. Byla to láska jako trám a Hogan se tak už ve svých devatenácti letech oženil. Záhy po svatbě přišel na svět první syn Scott, po němž následovali ještě další čtyři potomci.

Tři rozvody Paula Hogana

Hoganova popularita se dotýkala celé jeho rodiny. I když se snažil žít normálně, moc mu to nefungovalo. Stěhování, dohled novinářů či Hoganovo pracovní vytížení vedly k odcizení a po více než dvaceti letech se známý pár rozvedl.

Dlouho bez sebe však nezůstali a po necelém roce se znovu vzali. Jenže v roce 1986 Krokodýl Dundee nezměnil jen Hoganův profesní život, ale i ten osobní. Paul se totiž zamiloval do své herecké kolegyně Lindy Kozlowski, která byla o dvacet let mladší než on. Herečka sice věděla, že je Hogan ženatý, nedokázala mu však odolat, a tak se Paul Hogan znovu rozváděl. Tentokrát ale dlouhé čtyři roky.

Ihned po nekonečném rozvodu si vzal Lindu a po osmi letech manželství se jim narodil syn Chance, který je dnes známým hudebníkem. Ovšem ani tento svazek nedopadl dobře a v roce 2013 došlo k dalšímu rozvodu. Syn Chance se rozhodl zůstat s otcem, což Lindu Kozlowski velmi mrzelo.

Konec filmové kariéry Paula Hogana?

Nyní jednaosmdesátiletý Hogan žije v Los Angeles, aby byl nablízku svému nejmladšímu synovi. Je v kontaktu také se svou první ženou, která s ním dlouhých sedmnáct let nepromluvila. Kontakt ale obnovili kvůli početné rodině, protože Hogan už je dědečkem deseti vnoučat. Paul je dokonce ochotný své bývalé ženě i finančně pomoct, pokud to bude potřebovat. Je však otázkou, zda to pro něj nebude problém, protože měl velké daňové problémy a také byl vyšetřován australskou kriminální komisí.

Letos spatřil světlo světa Hoganův poslední snímek The Very Excellent Mr. Dundee, který ale sklidil velmi tvrdou kritiku. Hogan ve filmu hraje sám sebe, tedy muže, co má vše – peníze, slávu a dobrou pověst. Nápad to byl sice dobrý, všechno ostatní je ale špatně. Film nezachránil ani Hoganův humor, který přehlušila řada trapných a nevhodných pasáží. Uvidíme, jestli herec chystá i něco dalšího, nebo už svou filmovou kariéru uzavře a bude si užívat zaslouženého důchodu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy