Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Krokodýl Dundee opravdu existoval: Jeho život však neskončil happy endem

Zdroj: se souhlasem Paramount Pictures
+ Další 3 fotografie
film

Kdo by nemiloval filmy s lovcem krokodýlů. Jak ale začínal hlavní hrdina Paul Hogan, který se stal nejznámějším Australanem v Americe? Věděli jste, že si svou hereckou lásku po natáčení vzal?

Příběh lásky trochu jinak

Vše začíná prvním dílem s názvem Krokodýl Dundee, kdy se krásná novinářka Sue zamiluje do dobrodruha Micka, který žije v Austrálii a dokáže přeprat krokodýla, uspat býka, zabít hada jediným pohybem a spí zásadně na zemi. První díl byl natočený roku 1986 režisérem Peterem Faimanem a byl mimořádně úspěšný. Po mezinárodním úspěchu proto dva roky poté natočil Faiman druhý díl, který fanoušky velmi potěšil. Hlavní hrdina Mick alias Krokodýl Dundee žije po prvním díle se Sue v New Yorku. Milují se, ale Mickovi se stýská po své rodné a divoké Austrálii. Dobrodruh trpí v nóbl bytě a chce si najít práci.

Zanedlouho se bývalý manžel Sue stane svědkem vraždy a negativ s fotkami z místa činu, těsně před smrtí, zasílá poštou Sue do New Yorku. Drogový boss a zločinec Rico zjistí, kam fotky poslal, a nechá Sue unést a prohledat její byt. Rico začíná vyhrožovat Mickovi Dundeemu smrtí jeho lásky Sue. Mick s dobrým srdcem díky své odvaze zjistí, kde Rico Sue drží. Mick Sue zachrání, ale krutému mafiánovi Ricovi se podaří utéct a chystá pomstu... Policie poskytne Sue a Mickovi ochranu. Když po nich však někdo začne střílet v hlídaném bytě, Mick se rozhodne jednat. Spolu se svou láskou prchají do Austrálie. Brzy je však drogový gang v čele s Ricem vystopuje a je jim v patách. V buši, kde odporný Rico pátrá po dvojici, disponující důkazem o jeho zločinech, je však Dundee jako ryba ve vodě a podle toho honička také vypadá.

Paul Hogan

Když se Paul Hogan před mnoha lety přihlásil do televizní show A CURRENT AFFAIR (1971) jako stepující vrhač nožů z buše, producenti mu dali šanci v domnění, že je to jen další kuriózní postava. Hoganův humor, kterým celý pořad zesměšnil, měl u diváků obrovský úspěch a z bývalého boxera a stavebního montéra mostů v Sydney vytvořila oblíbeného komika. Od roku 1973 do 1984 měl svůj vlastní zábavný pořad THE PAUL HOGAN SHOW v australské televizi, kde nejen účinkoval, ale sám psal scénář a scénky. Roku 1975 natočil britskou variaci HOGAN IN LONDON.

První malou filmovou roli získal ve filmu FATTY FINN (1980), kde hrál závodníka na koze. Další a tentokrát výrazně větší roli vojína Pata Clearyho si zahrál v televizní minisérii ANZACS (1985). Film sleduje životy dvanácti vojáků sloužících v Austrálii za první světové války. Toto byl průlom, protože ještě ten rok jej krajané zvolili za Australana roku.

Mezinárodního úspěchu však dosáhl až rolí Micka J. Krokodýla Dundeeho ve filmu KROKODÝL DUNDEE (1986) o venkovském balíkovi, k němuž si rovněž napsal i scénář, který byl, mimochodem, nominovaný na Oscara. Sám herec Hogan byl za roli oceněn Zlatým glóbem za nejlepší herecký výkon. Zajímavostí je, že Mick J. Crocodile Dundee byl skutečná reálná postava. Byl lovcem krokodýlů, bushman, povaleč a opilec, který byl nešťastnou náhodou zastřelen dvěma mladými policisty v roce 2000.

Další filmové pokusy Paula Hogana bohužel již nebyly tak úspěšné. Roku 1990 si produkoval komedii JAKO ANDĚL o zlodějíčku Terrym Deanovi, který si po nehodě usmyslí, že je anděl, který se rozhodne pomáhat. Ani další jeho scenáristický a herecký počin o nedoslýchavém pistolníkovi BLESKOVÉM JACKU (1994) nedosáhl úspěchu Krokodýla.

V roce 2001 se pokusil navázat na Krokodýla třetím dílem KROKODÝL DUNDEE V LOS ANGELES, ale úspěchu předchozích dílů nedosáhl. V letech po prvním Krokodýlu se v USA stal jedním z nejznámějších Australanů, takže získal mnoho nabídek na účinkování v reklamách na turismus v Austrálii, dále na vozy Subaru a Fosterovo pivo a vydělal veliké peníze.

Paul Hogan žil s druhou manželkou Lindou Kozlowski na slavné farmě u Santa Barbary v Kalifornii. S Lindou se seznámil a zamilovali se do sebe na natáčení Krokodýla Dundee. Má s ní syna a rozvedl se kvůli ní s manželkou Noelene, s níž byl ženatý více než třicet let a má s ní 5 dětí. V roce 2013 se s krásnou Lindou bohužel rozvedli.

Na slavnostním předávání Oscarů řekl: "Jsou tři Vé pro přijímání cen. Být vlídný, být vděčný a rychle vypadnout!"


Související články

Další články