Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Krkavčí matka u soudu: Dvě děti uškrtila, chlapečka udusila v pytli od psích granulí!

Žena zavraždila tři novorozeňata. (Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz / YouTube.com
Před brněnským Krajským soudem si v pondělí vyslechla verdikt pětadvacetiletá žena, která v Dolních Dunajovicích na Břeclavsku postupně zavraždila tři novorozeňata. Za vraždy, ke kterým se přiznala, dostala 24 let vězení. Svého činu litovala. Na lítost je ovšem už pozdě.

První miminko zavraždila v roce 2012. Jak přiznala, tehdy holčičku uškrtila košilkou. Druhé dítě zardousila tkaničkou od bot, tělíčko čerstvě narozeného chlapečka stejně jako v prvním případě zabalila do deky, vložila do batohu a ukryla na půdě domu, kde žila s přítelem. Právě kvůli němu prý vraždila, nechtěl děti. Že by byla jeho přítelkyně těhotná, ho nenapadlo. Když přibrala, upozornil ji, ale těhotenství mu nepřišlo na mysl.

Vraždění matky prasklo letos na jaře, když porodila chlapečka. Jeho tělíčko nacpala do pytle od psích granulí, kde se dítě udusilo. Po tomto třetím tajném porodu měla zdravotní komplikace, její přítel proto zavolal záchranku, přičemž ošetřující lékař zjistil, že žena rodila. Jenže dítě nikde nebylo, proto přivolal i policii. Netrvalo dlouho a policie ostatky miminek našla.

Mladé ženě hrozilo až doživotí, nakonec ale dostala 24 let, protože soud přihlédl k tomu, že se k vraždění doznala. „Nedokážu si vysvětlit, proč jsem to udělala,“ litovala u soudu. Státní zástupkyně navrhovala minimálně 25 let vězení, protože obžalovaná vraždila děti, které se nemohly bránit. Obhájce žádal trest do dvaceti let. Rozsudek není pravomocný, obě strany si nechaly lhůtu na rozmyšlenou, zda se odvolají.

Související články

Další články