Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Krkavčí matka tří dětí si odsedí 15 let: Měla plné zuby ukřičeného kojence, tak ho ubila k smrti

Ilustrační fotka.
Matka tří dětí si odsedí 15 let za vraždu svého teprve pětiměsíčního syna. Matka svou vinu odmítla a odvolala se k olomouckému Vrchnímu soudu. Ten však její odvolání zamítl a potvrdil původní trest uložený brněnským krajským soudem. Žena nemohla vydržet pláč svého dítěte, tak ho ubila k smrti.

Strašná tragédie se stala předloni v Brně. Matka tří dětí nemohla dále snášet pláč jednoho z nich, pětiměsíčního kojence, a tak ho ubila k smrti. Dítě zemřelo na vážné poranění hlavičky. Žena si nakonec odsedí patnáct let, přičemž jí původně hrozilo dvacet nebo výjimečný trest.

„Její obhajoba je, jako by schovávala hlavu do písku. Hlavu z písku si musíte vytáhnout a musíte si uvědomit, že jste s dítětem zacházela tak, že jste v rozčilení s ním opakovaně uhodila. S pětiměsíčním dítětem se takto nesmí zacházet. Obžalované to muselo být nepochybně jasné také," řekl předseda senátu Libor Losa pro portál Novinky.cz.

Malý syn se ženě narodil jako třetí dítě z jiného vztahu. Žena se musela starat o tři malé děti, domácnost a ze všeho byla vyčerpaná. Matka pětiměsíčního syna několikrát udeřila do hlavy a způsobila mu krvácení do mozku.

Znalci se shodují na tom, že dítě zemřelo po trojnásobném úderu hlavičkou do pevného předmětu. Její trest je na dolní hranici trestní sazby, protože soud bere ohledy na další nezletilé děti matky.

Související články

Další články