Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Kritika štědrovečerní pohádky O vánoční hvězdě: Diváci ji viní z kopírování Harryho Pottera

Kritici pohádce vyčítají, že v ní Ondřej Sokol vypadá jako kopie Luciuse Malfoye z filmů o Harrym Potterovi.
Zdroj: Warner Bros. Pictures, se souhlasem ČT/David Raub
+ Dalších 6 fotografií
PROBLÉM
Ať se Česká televize snaží sebevíc, vždy se najde někdo, kdo její nové vánoční pohádky z různých důvodů rozcupuje na kousky. Obětí se stala ještě před odvysíláním i štědrovečerní ladovsky laděná pohádka O vánoční hvězdě s Vojtou Kotkem v hlavní roli. Objevují se kritici, kteří tvrdí, že sprostě kopíruje slavnou čarodějnickou ságu.

Král českých pohádek

Za pohádkou stojí Karel Janák, novodobý král vánočních pohádek, kterých má na kontě již několik (například Korunního prince, Dvanáct měsíčků nebo loňskou Princeznu a půl království a řadu dalších).

A byť se sebevíc snažil trefit do vkusu českých diváků, některé znechutil ještě předtím, než se národ mohl vůbec podívat na štědrovečerní premiéru s názvem O vánoční hvězdě

Kopie Harryho Pottera?

„Ještě se ani nevysílala a už jsem zaregistroval kritiku. Rovnou nás někteří odsoudili za to, že Ondřej Sokol (49) tam vypadá jako Lucius Malfoy z Harryho Pottera, takže to určitě musí být vykrádačka amerických filmů,“ řekl eXtra.cz Karel Janák.

„To je přece pakárna. Ondra hraje hvězdu Sirius, a tak má dlouhé světlé vlasy. Kudrnaté jsme mu dávat nechtěli, s nimi by vypadal špatně. Má jiný kostým než Lucius, ale lidé už mají přesto jasno,“ diví se režisér.

Problém s Andělem Páně

Jenže zlí jazykové s kritikou ani zdaleka nekončí.

Terezka Voříšková (31) a Aňa Geislerová mají zase blond kudrnaté vlasy a šup, pro některé diváky už je to zase kopírování z Anděla Páně Nevím přesně, kolik existuje účesů a jestli je pak zakázané nějaký použít, když se proslaví ve filmu. Příště je asi všechny oholím dohola a bude. To by mi ale zase nadávali, že vykrádáme Bruce Willise a Smrtonosnou past Každá věc už někdy nějak někde byla vidět, jde ale přece o to, jak je postavený příběh, o čem vypráví,“ dodal Janák.

O tom, jestli mají pravdu škarohlídi, nebo autor nové pohádky, se sami můžete přesvědčit na Štědrý večer od 19 hodin na ČT1.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy