Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Nikdo nesmí dovnitř ani ven! V důchoďáku personál spí, aby senioři nedostali virus

Nikdo nesmí dovnitř ani ven! V důchoďáku personál spí, aby senioři nedostali virus
Zdroj:
+ Další 2 fotografie
solidarita
Nákaza koronavirem sužuje i seniory v pečovatelských domech, nemají ochranné prostředky a podle lidí vláda reaguje příliš pozdě. Domov pro seniory a pečovatelská služba v České Kamenici je v karanténě. Ale naprosto dobrovolně. Zaměstnanci se rozhodli, že se zavřou společně se staříky uvnitř domova, tím je nenakazí a budou jim dělat společnost v těžkých časech. Jak to mají vymyšlené?

Domov v České Kamenici dokazuje, s jakou láskou mohou lidé svou práci dělat. Zaměstnanci tamního pečovatelského domu se před čtrnácti dny rozhodli, že zůstanou nablízku svým kolegům, přátelům, ale hlavně těm nejkřehčejším z nás, seniorům. Plánují s nimi být až do 15. dubna.

Matrace na zemi, jídlo před vrata

Personál domova spí na matracích, které si poskládali na zem tak, aby se nikomu nepletly pod nohy. Nikdo po celé dva týdny nešel dovnitř a ven. Rodiny nebo přátelé jim nosí jídlo před vrata, kde si ho pak zaměstnanci vyzvednou. Vyhnou se tak nákaze koronaviru

Efektivnější než jednání vlády?

Některé reakce lidí napovídají, že je to mnohem efektivnější řešení, než jaká vymýšlí vláda a speciálně ministryně Jana Maláčová "Paní Maláčová objevila Ameriku? Pozdě. Teprve, když se v domovech objevili první nakažení, začala situaci řešit," rozčílil se jeden z obyvatel České Kamenice.

"Asi někdo přemýšlí efektivněji než naše vláda. Nikdo jim to nepřikázal, ani nemusel, těmto lidem na klientech záleží," dodal muž. Tisíce lidí na příspěvek reagovalo souhlasně, sdíleli ho mezi své přátele a děkovali lidem, kteří jsou stejně srdeční jako tito zaměstnanci.

Celou situaci kolem koronaviru sledujeme online

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy