Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Kritika i chvála! Útok na exotického Feriho rozdělil lidi na dva tábory. Za nenávistné komentáře hrozí vězení

Kritika i chvála! Útok na exotického Feriho rozdělil lidi na dva tábory. Za nenávistné komentáře hrozí vězení
Zdroj: Instagram
+ Dalších 7 fotografií
Bouřlivá diskuze
Poslanec TOP 09 Dominik Feri skončil v neděli v Boršicích na Uherskohradišťsku po útoku dvou mužů v péči lékařů. A jeho napadení rozdělilo lidi na dva nesmiřitelné tábory... Zatímco většina politiků útok na svého kolegu odsoudila, lidé na sociálních sítích šíří nenávistné komentáře právě na napadeného poslance. Jenže právě za šíření nenávisti jim hrozí právní postih!

Incident, kdy Feri podle svých lov schytal několik ran pěstí, řeší policie. Podle všeho jeden z útočníků byl vyslechnut, zatím ale nedošlo k obvinění. Policisté prověřují, zda nebyly spáchány trestné činy výtržnictví, násilí proti úřední osobě a ublížení na zdraví.

"Na internetu se to hemží různými komentáři, kdy se jedni Feriho zastávají, druzí mu naopak "nakládačku" přejí. Pod vyjádřením Václava Klause mladšího, který se Feriho zastal, se objevilo několik komentářů, kteří útok schvalují.

"Véno, my si tu po tlamách dáme kvůli prkotinám poměrně často, ale když přijede někdo z Prahy trousit svá moudra a ještě v barvách TOPky a něco se k tomu hutne, tak je to skoro jistota. Na rozdíl od toho střapáče my jdem na druhý den normálně do práce aj s modřinou, chytil pár lískanců a docela živě si dovedu představit aj proč, kdyby opravdu dostal pořádně po čuni, tak měsíc bude žrát přes brčko," uvedl uživatel Venca Zel.

"Konečně potkal správné chlapy, co sice moc pseudointelektuálních řečí nenadělají, ale o to víc raději produktivně makají. Měl by jim ten ferina poděkovat za jistě dobrou zkušenost. To je hochu normální život a ty jsi už dlouho mimo mísu,“ uvedl Karel F.

"Pan Feri dostal, co si sám zasloužil. Je to také vzkaz pro všechny politiky, začněte pracovat pro český národ a přestaňte jím pohrdat," míní Jiří P.

Jeden z nenávistných komentářů sdílel na svém Instagramu také samotný Feri. Jaromír H. v něm uvádí: "Tak to mu přeju. Měli ho zdemolovat ještě víc, za ty jeho debilní žvásty v parlamentu. Doufám, že ty dva, co mu dali přes držku, nikdy nechytnou.“

Podobných komentářů jsou na sociálních sítích stovky. Jenže uživatelé by si měli dát velký pozor na to, jak se vyjadřují. Pokud se totiž prokáže, že jde o akt schvalování trestného činu, může uživatelům hrozit i trestní řízení.

Policie už dříve řešila nenávistné komentáře na internetu. Například za výroky, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií žáků první třídy z teplické základní školy, policisté obvinili tři osoby.

V lednu letošního roku byli za nenávistné komentáře odsouzeni dva lidé. Oba za aktivitu pod fotkou novorozeného chlapce české matky a kurdského otce. „Je to odpad, má to v genech. Bude se jen dál množit, kolik takovej negr bude mít za 25 let potomků. Takže za mě dupnout na krk,“ je doslovný přepis komentáře, za který dostal Pavel Hrabák trest 100 hodin nucených prací.

Nenávistným komentářům čelil i zpěvák Radek Banga na konci listopadu 2016. Krátce poté, co rapper a zpěvák známější jako Gipsy na protest proti kapele Ortel opustil sál, kde probíhalo předávání Českých slavíků.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy