Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kritik monstra Škárky za nedonošené zrůdy: Láďa Hruška vážil 900 gramů, zachránil ho inkubátor

Láďa Hruška se rozzlobil kvůli slovům Jaroslava Škárky.
Zdroj: reprofoto FTV Prima, Profimedia.cz
+ Další fotografie
REAKCE
Jeden z nejodpornějších slovních útoků na české politické scéně, slova exposlance Věcí veřejných Jaroslava Škárky (49) o nedonošených dětech coby o zrůdách a o duševně hendikepovaných jako o mentálech vyvolala nebývalý rozruch. Nejenže po něm jde policie, navíc se ozvala řada těch, kterých se to týká. Včetně moderátora Ladislava Hrušky (42).

Ladislav Hruška utekl hrobníkovi z lopaty

Ladislav Hruška (42) sám říká, že měl po narození devět set gramů.

„Vypiplali mě hrobníčkovi z lopaty. Zrovna jsem se našich ptal a asi dva měsíce jsem strávil v inkubátoru. Podle mě by se lidé, které označil za přítěž a oni nyní tvoří hodnoty, různí lékaři, učitelé a právníci a podobně, měli spojit a ozvat se. Oni nejsou žádný odpad. Ani politický,“ řekl eXtra.cz moderátor Vychytávek Ládi Hrušky

Slova o dobytku

„Tohle mě nenechalo klidným, dotýká se mě to, musel jsem se ozvat. Tohle přece člověk nemůže napsat ani po flašce tvrdého, ani na tvrdých drogách. U nás je to citlivá věc. Táta, když to viděl, tak říkal něco o dobytku. Já sám bych to nazval kulantněji. Kdo to říká, ten to je, tomu se to rýmuje,“ myslí si Láďa.

Co Škárka prohlásil

"Zbyteční lidé – zbavme se jich," pojmenoval svůj příspěvek exposlanec Jaroslav Škárka a pokračoval. "Dnes jsem na ČT zaregistroval reklamu na fond Nedoklubko, který podporuje předčasně narozené děti s hmotností, kdy 'se vejdou do dlaně'. Jinými slovy nevyvinuté zrůdy, které budou mít IQ kolem padesátky a budou pro společnost pouze přítěží. Budou nás stát pouze peníze a jejich přínos nebude ani nula, ale pouze minus," rozepsal se na téma nedonošených dětí na sociálních sítích. Přidal i slova o mentálech.

Škárka byl poslancem za Věci veřejné v letech 2010 až 2013. Ze strany byl následně vyloučen poté, co se přiznal, že přijal úplatek za loajalitu od Víta Bárty.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy