Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Takhle šel čas s Kristýnou Leichtovou: Od dívky, která motala hlavu Matouši Rumlovi, po dvojnásobnou maminku

Kristýna Leichtová: Takhle se proměnila od dob legendárního comebacku
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Herminapress.cz/Jiří Masojídek/eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
NAROZENINY

Herečka Kristýna Leichtová dnes slaví 38. narozeniny. O role nemá nouzi, rodačka z Plzně je však aktivní i na jiných frontách. Znovu začala studovat a taky vychovává dvě malé dcery. Jak se svěřila pro web iDnes, jedna by se klidně po ní mohla vydat na hereckou dráhu. Ta druhá je zase režisérka – po tátovi. A jak se změnila oblíbená herečka od dob legendárního sitcomu Comeback? Na to se můžete podívat v galerii.

Herečka Kristýna Leichtová má vystudovanou Pražskou konzervatoř. Už během studií se objevila v divadle i před televizními kamerami. Její filmový debut přišel se snímkem Žralok v hlavě, popularitu ale získala až později, kdy zazářila jako Denisa v komedii Účastníci zájezdu. Potom natočila seriál Comeback, ve kterém měla nezapomenutelnou roli Ivy. V sitcomu si zahrála po boku Tomáše Matonohy, Martina Dejdara nebo Marie Doležalové.

Sympatická herečka se objevila taky ve snímcích Bardi, Intimity nebo v seriálech Ohnivý kuře či Cesty domů. Leichtová si odskočila taky k tanci a zúčastnila se televizní soutěže StarDance. S tanečním partnerem Václavem Masarykem vypadli v pátém kole.

Kristýna Leichtová o porodnictví

Momentálně se pustila znovu do studia. Tentokrát však zabrousila úplně jiným směrem a na začátku letošního roku se přihlásila na roční studium předporodní přípravy, aby se mohla stát lektorkou.

„Jsem přesvědčená, že by se vnímání porodnictví mělo změnit, a to od základu a od žen. Aby byly informované a dokázaly vládnout svému životu. Čím hlouběji se člověk dostává, čím víc informací má, tím víc kroutí hlavou nad tím, co se tu děje. Jak je možné takové porušování základních lidských práv, třicet let po revoluci,“ svěřila se herečka v rozhovoru pro web Marianne.

Dcery Kristýny Leichtové

Leichtová je šťastná po boku svého dlouholetého partnera Vojtěcha Štěpánka, který je uměleckým šéfem Národního divadla moravskoslezského. Partneři mají společně dvě dcery, Dorotu a Rozárku.

Holčičky jsou ještě malé, jejich kroky ale možná jednou povedou stejným směrem, jakým šli i jejich rodiče. „Náznaky jakéhosi exhibicionismu pozorujeme u starší pětileté Dorotky, zatímco mladší tříletá Rozárka bude spíš po partnerovi, čili režisérka. Ale jak to všechno s nimi dopadne, to necháme osudu. Filozofie osudu mi totiž přijde ze všeho nejrealističtější. Věci jsou víceméně dané a moc s nimi neuděláme. Je jen na nás, jak a co pozitivního z toho vytěžíme,“ prozradila v rozhovoru pro web iDnes.

Související články

Další články