Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Kristýna Leichtová nechce rodit sama: Zákaz otce u porodu nerespektuji, rozčiluje se

Kristýna Leichtová nechce rodit sama: Zákaz otce u porodu nerespektuji, rozčiluje se
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
diskuze
Kristýna Leichtová (34) se nad novým vládním nařízením, kdy je zakázána přítomnost otce u porodu, pěkně rozčílila. Podle ní se totiž má tatínek takového okamžiku účastnit, a to i přes pandemii koronaviru. Její příspěvek na Instagramu vyvolal vášnivé diskuze na toto téma.

Kristýna Leichtová brzy očekává příchod druhého miminka a s partnerem se na něj těší. Avšak kvůli novým vládním opatřením kvůli koronaviru nemůže k porodu otec dítěte, vlastně by se u něj mělo nacházet co nejméně lidí. To Leichtovou vytočilo a vyjádřila se o tom na svém Instagramu.

Zákaz nechápe a nerespektuje

"Zákaz otce u porodu nechápu a nerespektuji v jeho paušálnosti. Chápu rizika a nutnost ochrany zdravotníků. Nechápu ovšem, proč nemůže být u porodu zdravý doprovod? Co udělat nejprve testy a pak zakazovat?" začala Leichtová. Dále podotkla, že když je matka i otec nakaženi, může jí dělat doprovod u porodu.

Proč byla nastavena taková omezení, je jasné, zamezí se dalšímu šíření viru. Právě tento příspěvek rozpoutal vášnivé diskuze na sítích, někdo se staví na stranu Leichtové a dalších podobně smýšlejících matek, někdo zase na stranu vlády.

Středověk a současnost

"Na porod se připravujete 9 měsíců, není to maturitní zkouška. Je to životní milník pro matku, dítě i otce. Ano, dřív se to sfouklo hrc prc a bez zbytečných keců - hlavně nám tu maminko nekřičte! Ale to bylo dřív, nechceme se přece vracet do středověku," pokračuje rozhořčená Leichtová a doplňuje v příspěvku, že teď mohou ženy porod prožít a ne jen přežít.

Ke konci příspěvku píše, že těla žen jsou k porodu sice stvořena, ale tyto okolnosti, kdy otec u porodu chybí a matka ho tam chtěla, jsou prý násilné a nepromyšlené. Přidala navíc odkaz na petici, aby vláda pustila tatínky k porodům. V samotném závěru dodává, že lidé mohou konstruktivně diskutovat a že příspěvek není výplod hormonů a mluvila by tak, i kdyby nebyla těhotná.

Diskuze na toto téma

Podle jedné z komentujících se v dnešní době kolem porodů dělá zbytečné dusno. "První jsem porodila bez manžela, u druhého taky nebude. Nijak jsem netrpěla a syn také nevypadá, že by měl újmu. Dle mého se s tím spíše dneska moc nadělá," napsala Martina.

Další maminka u porodu manžela měla, ale vůbec si nepamatovala, že tam byl. "Já u prvního porodu manžela měla. A vlastně si ani nevzpomínám, že tam byl. Krom strašného funění za hlavou, které mě rozčilovalo. U druhého nebyl a užila jsem si ho jen já, moje tělo a pak i dcera," odpověděla žena.

Testy jsou potřeba jinde

Komentující Blanka vyjádřila jasný nesouhlas s Kristýnou Leichtovou. "Omlouvám se, ale nesouhlasím. Testy jsou potřeba jinde a ne jako prevence pro otce u porodu. Navíc v této době mi nepřijde vhodné a morální brečet, že mi někdo něco neumožní," napsala v komentáři.

Souhlasných komentářů se našlo také mnoho, některé ženy navíc doplnily i to, že místo petice by mohla vzniknout jakási podpůrná skupina, aby měly maminky možnost se s takovou situací vyrovnat. Je však na místě nerespektovat vládní nařízení, když může nakažený člověk ohrozit klidně desítky dalších?

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy