Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Kristina Kloubková promluvila o strachu: Bojím se, aby dcera neprožívala to, co já, obává se

+ Dalších 5 fotografií

Moderátorka Kristina Kloubková před časem veřejně promluvila o psychických problémech, které ji v minulosti trápily. Nyní v rozhovoru pro eXtra.cz prozradila, že o bolestech duše a iracionálním strachu komunikuje i se svou dcerou Jasmínkou. 

Strach je nepřítel

Známá moderátorka Kristina Kloubková byla jednou ze známých tváří, které se objevily na akci módní značky Lindex, která byla zaměřena na osvětu v prevenci proti rakovině prsu. "Do této doby jsem chodila na screening a jsem zodpovědný pacient, který chodí na ty pravidelné prohlídky, ale nikdy jsem nedělala samovyšetření prsu, ale dnešním dnem se to všechno změní," prozradila Kristina eXtra.cz, která prý hodlá do preventivních prohlídek za pár let zapojit i svou dceru Jasmínu.

I když Kristina patří k ženám, které nemoci nepodceňují a na preventivní prohlídky poctivě dochází, tak přiznala, že s nástupem mateřství se u ní objevily pocity strachu. "Strach je největší nepřítel člověka. Je to strach, abych tady byla, abych to dítě mohla vychovat a strach i o dítě, takže se ve mně něco proměnilo. A asi i proto jsem pak měla nějaké psychické problémy," vyslovila své přesvědčení jindy usměvavá zprávařka.

Důležitá je komunikace

Kristina se musela naučit se svým strachem bojovat. "Snažím se to přetavit v něco jinýho. Ne mu uhýbat, protože pak ten strach roste, ale snažím se na ty věci koukat z jinýho úhlu, z nadhledu a udělat si odstup, protože to, co většinou hlava a mozek vymyslí, jsou katastrofický scénáře," vysvětlila Kloubková, která považuje za velmi důležité žít tady a teď.

O psychických problémech se svou dcerou plánuje také v budoucnu hovořit. "Nevím, jestli to budu umět odhalit, ale hodně dceru vedu k tomu, abychom spolu hodně mluvily, takže bych je mohla rozpoznat, ale je pravda, že pozoruju, že nezáleží tak na tom, co těm dětem říkáme, ale ony jsou takový opičky. Někdy vidím, že strachy, který mám já, se promítnou do ní, což nechci, aby také tímto procházela, takže se o tom s ní snažím komunikovat, aby nepropadla stejným strachům," uvedla Kristina.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy