Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Kristina Kloubková po zhroucení a léčbě na psychiatrii: Ve 46 letech přišel čas ji ukončit

+ Dalších 6 fotografií

Oblíbená moderátorka Kristina Kloubková nedávno ukončila léčbu na psychiatrii, kam pravidelně několik let docházela. Nyní v rozhovoru pro eXtra.cz prozradila, jak  zvládá nový život bez terapeutické berličky. 

Nový život bez terapií

Sympatickou moderátorku Kristinu Kloubkovou vídají diváci na televizních obrazovkách vždy usměvavou a ve skvělé náladě. Zdání ale občas klame a za veselým výrazem své tváře skrývala bývalá tanečnice vleklé psychické problémy, které jí v soukromí velmi komplikovaly život.

Její touha dokonale zvládat náročnou práci, péči o rodinu a vůbec fungovat ve všech oblastech na více než 100 procent, ji nakonec stála zdraví. Kristina se zhroutila a chtě nechtě musela vyhledat pomoc odborníků. Několik let musela užívat antidepresiva a docházet na intenzivní terapie.

Před nedávnem svou dlouhou léčbu ukončila a nyní se musí spolehnout opět jen sama na sebe a využít v praxi to, co se na terapeutických sezeních s terapeutem naučila. „No zvládám to dobře, ale občas si na něj vzpomenu a říkám si, že bych mu mohla napsat nějaký mail, jak se mi žije,“ řekla eXtra.cz Kloubková, kterou jsme v doprovodu jejího partnera Václava Kuneše potkali na premiéře filmu Mission Impossible.

„Ale to vypuštění do světa v šestačtyřiceti letech bylo asi fajn a bylo to ve správný čas, takže se držím. Prostě žiju, usmívám se a je to fajn,“ dodala usměvavá moderátorka s tím, že pořád mívá čas od času slabší chvilky, kdy se necítí nejlépe, ale to, že je jeden den smutno a druhý veselo, podle jejích slov k životu prostě patří.

O svou duši pečuje

Vzhledem k tomu, že Kristinu Kloubkovou čeká v srpnu hodně práce, musí na sebe dávat pozor a mít čas i sama na sebe. „Začala jsem meditovat, mám takový svůj systém cvičení Čchi-kung, k tomu jsem začala trošku běhat a chodit, takže se snažím tu hlavu trošku vyprázdnit a vypnout v přírodě,“ uvedla Kristina.

Mnoho žen na sebe klade příliš vysoké nároky, zajímalo nás tedy, co by jim Kristina doporučila pro to, aby se vyhnuly tomu, čím si prošla Kristina. „Je těžké někomu radit, protože každej jsme jinej, ale dělám to, že si ráno sednu a sepíšu si vše, co bych za ten den chtěla stihnout,“ řekla moderátorka.

„Když pak vidím tu popsanou A4, tak si říkám, že jsem blázen, protože když to člověk vidí pak na tom papíře, tak si uvědomí, že to prostě nemůže stihnout,“ dodala Kloubková s tím, že by na sebe člověk neměl být přehnaně přísný. „Když jste unavení, tak si jděte normálně lehnout a nevyčítejte si to,“ dodala na závěr hvězda TV Nova.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy