Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Kristiina Mäki překonala 35 let starý rekord: Hnal ji sprostý vzkaz na zádech

Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Tokio 2020

Kristiina Mäki předvádí v Tokiu neuvěřitelné výkony. Pouhých 7 měsíců po porodu boří jeden osobní rekord za druhým a nyní v semifinále běhu na 1500 metrů pokořila i ten český. Časem 4:01,23 překonala maximum Ivany Walterové z roku 1986 o 61 setin sekundy a zajistila si olympijské finále. Do skvělého výkonu krásnou atletku hnal i hanbatý vzkaz na zádech.

Běžkyně Kristiina Mäki ještě před sedmi měsíci ležela v porodnici a radovala seš z narození synka Kaapa. Nyní závodí na olympiádě v Tokiu v životní formě a na trati 1500 metrů překonává jeden osobák za druhým. Česká atletka píše příběh, který zní až neuvěřitelně.

Překonala letitý rekord

Už postup do semifinále byl pro mnohé velkým šokem, dost možná i pro samotnou Mäki. V pondělním rozběhu si totiž vylepšila osobní maximum na 4:04,55 a dostala se do další fáze závodů. I přesto málokdo čekal, že by podobný výkon stačil na finále. Česká běžkyně ale všem vytřela zrak.

V semifinále podala životní výkon a nejenže si ze sedmého místa doběhla pro finále, ale také pro nový český rekord, který odolával dlouhých 35 let. Časem 4:01,23 pokořila historický zápis Ivany Walterové o 61 setin sekundy. "Já fakt nevím, co mám říct. Je to asi skvělý, ale dojde mi to až později," říkala běžkyně v rozhovoru pro Českou televizi krátce po závodě.

Bála se o postup

K zázračnému výkonu hnal českou krásku i hanbatý vzkaz, který si schovala na záda pod startovací číslo. "Nooo. Něco jsem si napsala na záda," červenala se Mäki a následně odhalila skryté motto. "Vyrvat nohy z pr*ele," stálo na zadní straně cedulky s číslem.

Motto si prý vymyslela už v rozběhu, protože se bála, že bude poslední, a chtěla se tak namotivovat, aby si doběhla pro semifinále. "Napsala jsem si ho sama, protože ho nesmím říct nahlas. Tak jsem si ho napsala na číslo," vysvětlila pobaveně pro iSport.cz. Boj o medaile bude naši atletku čekat v pátek ve 14.50.

Více o LOH 2021 Tokio ➔

Související články

Další články