Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Miloš Jakeš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Kriminalisté odmítli psa, který umí najít Míšu (12)! Proč se takto proboha rozhodli?

+ Dalších 38 fotografií
Už to bude téměř měsíc, co zmizela Míša Muzikářová (12) z Ústí nad Labem na cestě do školy. Až po 10 dnech přijel speciálně vycvičený pes z Německa, který zachytil Míšinu stopu. Proč ale Míšu nehledal od úplného začátku speciálně vycvičený pes z Česka?

Policie už skoro měsíc pátrá po zmizelé Míši Muzikářové (12), po které se slehla zem. Bohužel, nikdo zatím netuší, kde by dívka mohla být. Rodina i policisté jsou zoufalí a doufají v každou stopu. Objevilo se i několik vyšetřovacích verzí, ale ani jedna z nich se nepotvrdila.

Po 10 dnech pátrání po Míši přijel do Česka dokonce speciálně vycvičený pes, který je trénovaný na mantrailing. To znamená pes trénovaný na speciální pach. I když se od něj vzdálí, tak ho pořád cítí a může si tak zkrátit cestu. Fenka Hippie rasy bloodhound zachytila Míšinu stopu na cestě do školy. Policie došla k závěru, že dívku někdo naložil do auta a odvezl. V této chvíli ale stopa končí.

Vše ale mohla policie vědět už mnohem dříve. Speciálně vycvičeného psa, který umí to stejné, co fenka Hippie z Německa, máme totiž i v České republice. Jmenuje se Cassino a už našel několik pohřešovaných dětí. Jenže mantrailing není v Česku schválený. „Nám bylo řečeno, že pátrání se mohou zúčastňovat pouze atestovaní psi,“ řekl v pořadu FTV Prima Očima Josefa Klímy psovod Lubomír Satora, který policii nabídl svoji pomoc při pátrání po Míši Muzikářové.

Jenže policie ho odmítla. Tato metoda totiž není v Česku legální a na její schválení se čeká už 3 roky. „Druhý den ode mě tisková mluvčí dostala nabídku na spolupráci. Za čtyři dny mi bylo sděleno, že informace byla předána kriminalistům a že mi děkují za spolupráci,“ dodal. A za pár dní pak policisté přivezli stejně vycvičeného psa z Německa.

„Když se ztratila Anička Janatková, tak jsem seděl v nastartovaném autě se svým prvním psem a jeden z šéfů krajské kynologie od policie řešil na policejním prezidiu můj odjezd. Nastala úplně stejná situace jako před 14 dny. To znamená, že jsem vypnul auto a seděli jsme doma,“ vysvětlil.

Související články

Další články