Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Křik, pláč, bolest a krev: 20+ nejsmutnějších fotek zkázy po teroristickém útoku na Srí Lance

Křik, pláč, bolest a krev: 20+ nejsmutnějších fotek zkázy po teroristickém útoku na Srí Lance
Zdroj: Twitter
+ Dalších 19 fotografií
galerie
Srí Lankou otřásly během neděle výbuchy, které mají na svědomí z většiny sebevražední atentátníci. Útoků bylo celkem 8, z nich 3 proběhly v kostelech, kam se lidé zrovna scházeli k nedělní mši. Počet obětí dosáhl čísla 207, zraněných je více než 400. Atentáty jsou označovány za nejhorší teroristický útok v dějinách Srí Lanky a policie už zatkla 13 podezřelých. Momentálně ale nemůže nic utišit přeživší a pozůstalé, kteří přihlíželi tomu, jak jejich blízcí umírají.

Terčem útoků se staly 3 kostely - kostel sv. Antonína v Kolombu, sv. Šebestiána v Negombu, a evangelický kostel ve městě Batticaloa. Z většiny sebevražedné útoky soustředili atentátníci do hlavního města Kolombo a jeho blízkého okolí. Další 3 útoky se odehrály v pětihvězdičkových hotelích Shangri-La, Cinnamon Grand a Kingsbury.

Hrůzu, kterou musely oběti útoků před smrtí prožívat, si umí zřejmě představit jen zranění a přeživší. Ti nyní společně s pozůstalými trpí, Srí Lankou se ozývá pláč a modlitby za ty, kteří tento svět během výbuchů předčasně opustili. Z oblíbené turistické destinace je nyní země smutku, což dosvědčují i fotografie plné bolesti, které naleznete v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy