Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Křik, pláč a zoufalství na ministerstvu zdravotnictví. V resortu panuje příšerná atmosféra

Zdroj: Profimedia.cz
Ministerstvo zdravotnictví
Jestli existuje nějaký resort, který mele v době pandemie z posledního, tak je to ministerstvo zdravotnictví. To je v permanentním zápřahu už téměř rok a za celou dobu se jeho zaměstnanci příliš neodpočinuli. Atmosféra pak houstne i kvůli nejrůznějším skandálům či nejisté situaci ohledně údajného odvolání ministra zdravotnictví. Řada lidí na ministerstvu je tak podle anonymního zdroje CNN Prima News pořádně zdeptaná a uvažují o konci ve zdravotnictví.

Nejen lékaři se modlí, aby jim skončila téměř roční noční můra v podobě koronaviru. Podobně to mají i zaměstnanci ministerstva zdravotnictví, kde už lidé údajně melou z posledního. „Atmosféra na ministerstvu je opravdu špatná. Už tam vládne taková apatie. Třeba hlavní hygienička Jarmila Rážová je úplně vyřízená,“ prozradil pro CNN Prima NEWS anonymní zdroj z ministerstva.

„Byla to taková milá, vtipná a společenská kolegyně. Teď už raději s nikým moc nemluví,“ popsala pro zpravodajský portál proměnu Rážové její bývalá kolegyně, která nechtěla být jmenována. A není se vlastně ani čemu divit. Vždyť od doby, co skončil ve funkci hlavního hygienika Roman Prymula si jeho nástupkyně prakticky nevydechla. Na její náladě se podepsala i řada skandálů vlády, nemluvě o nejisté situaci, kdy se na ministerstvu za poslední rok protočili hned tři ministři. Nyní se dokonce spekuluje, že skončí i Blatný.

„Zaměstnanci a takoví ti vyšší úředníci se zavřeli ve svých kancelářích a už jen čekají, až bude konec a přijde nová vláda. Už jsou vyždímaní,“ řekla bývalá zaměstnankyně ministerstva. Podle zdroje CNN Prima News přitom Rážová rozhodně není sama, kdo má situace už plné zuby. Například šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek už jen čeká na konec pandemie. Prý má dokonce zvažovat konec ve zdravotnictví!

Babiš prý seřval Blatného

Atmosféře na ministerstvu podle anonymního zdroje nepřispívá ani sám Andrej Babiš (66). Místo toho, aby premiér své zaměstnance uklidnil a podpořil, na ně prý často řve a vulgárně jim nadává.

To měla údajně poznat i nová tisková mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. Jak uvádí CNN Prima News, Babišovi ruply nervy, když mluvčí oznámila médiím, že ministerstvo doporučuje stopnout očkování a nemocnice by si měly šetřit vakcíny pro druhé dávky. To ale Blatný následně popřel, a tak byli Češi opět svědky další podivné komunikace.

„Blatný dostal šílený kotel od Babiše. Řval ne něj přes celou vládu ohledně komunikace kolem zastavení očkování a že má okamžitě propustit Peterovou jako mluvčí. Pak byli všichni na koberečku a Peterová brečela, že neví, co udělala spatně,“ popsal vyhrocený moment nejmenovaný zdroj.

Podle Peterové ale k ničemu takovému nedošlo. Jak uvedla pro CNN Prima News, na žádném koberečku prý nebyla a neví o tom, že by měla skončit. Podle ní se žádné personální změny nechystají. Na ministerstvu tak očividně není úplně vše v pořádku.

Související články

Další články