Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Křik, bolest i slzy štěstí: Takhle vypadal první boj Shannen Doherty s rakovinou prsu

Zdroj: Instagram/@theshando - koláž eXtra.cz
+ Dalších 34 fotografií
nemoc
Když lékaři v roce 2015 diagnostikovali Shannen Doherty (48) rakovinu prsu, herečka se rozhodla o své nemoci otevřeně mluvit a ukázat světu, jak vypadá léčba. Celý boj, počínaje oznámením smutné informace po snímek po finální operaci, dokumentovala na svůj Instagram. Z každé jediné fotky čišela spousta emocí...

První boj s rakovinou prsu byl pro Shannen Doherty náročný, přesto, nebo možná právě proto, se rozhodla ho sdílet se světem. Zákeřná nemoc se jí nyní vrátila ve čtvrtém stádiu a ke sdílení už toho moc není – jediné, co Brendě z Beverly Hills 90210 pomůže, je podpůrná léčba, díky které může i několik let žít téměř normálním životem.

Herečka o tom, že trpí rakovinou prsu, poprvé informovala v březnu roku 2015, tedy v tomtéž měsíci, v němž jí byla nemoc diagnostikována. „Ano, mám rakovinu prsu a v současné době podstupuji léčbu. Nadále se snažím správně jíst, cvičit a zůstat pozitivní. Jsem moc vděčná rodině, přátelům a lékařům za jejich podporu. A pochopitelně i svým fanouškům, kteří při mně stojí,“ napsala tehdy na své sociální sítě.

Kromě sdílení svých snímků na Instagram se Shannen čas od času objevila i v televizních talkshow. V roce 2016 se během živého vysílání rozplakala, tehdy totiž otevřeně promluvila o tom, že kvůli rakovině už nikdy nebude moct mít děti.

Nápor léčby

Dlouhodobá chemoterapie se na herečce podepsala mnoha způsoby. Jako bojovnice se Doherty projevila poté, co se rozhodla shodit své léčbou zničené vlasy. Sama vzala do ruky nůžky a jakmile byly vlasy dost krátké, přizvala si na pomoc kamarádku s holícím strojkem. Léčby byla o to náročnější, že se rakovina rozšířila do lymfatických uzlin, a dokonce i mimo ně.

Myšlenky na smrt

V srpnu roku 2016 začala Shannen Doherty ztrácet vůli dál bojovat. Na své sociální sítě napsala podivný status, který až podezřele připomínal epitaf. „Byla divoká, byla silná a nebyla jednoduchá. Byla blázen a někdy sotva spala. Vždycky však měla co říct. Sice měla nedostatky, ale to bylo v pořádku. A když byla dole, dostala se zase zpátky nahoru. Byla svým vlastním způsobem zvíře, ale jedna myšlenka ji vystihuje nejlépe. Byla nezastavitelná a všechno brala s úsměvem.“ Její slova vyděsila všechny fanoušky, kteří si tehdy mysleli, že se s ní budou muset brzy rozloučit.

Radioterapie

Jako by najednou znovu našla chuť do života, začala herečka opět bojovat. Chemoterapii vyměnila za radioterapii, která začala zabírat, navíc se na Shannen nepodepisovala tak negativně jako předchozí léčba. Seriálová Brenda navíc podstoupila i mastektomii.

Slzy štěstí

Největší radost měla Shannen ve chvíli, kdy se od lékařů dozvěděla, že rakovina je pryč. Psal se duben roku 2017 a herečka na sociální sítě dala snímek s hlavou v dlaních. Ačkoliv je na něm vidět, jak se na ní nemoc podepsala, jde o slzy štěstí, které na něm roní. Fanouškům oznámila radostnou novinku.

Smutné vyhlídky

V únoru roku 2019 se Shannen Doherty znovu zhroutil svět. Rakovina prsu se vrátila, a to hned ve čtvrtém stádiu, v němž je neléčitelná. Pouhý měsíc po této smutné zprávě zemřel její nejlepší přítel a seriálový milenec Luke Perry. Herečka jeho památku uctila v seriálu BH90210 a následně Riverdale, v němž mu byly věnovány celé dva díly.

Pravdu před světem Shannen tajila rok a k přiznání se rozhodla kvůli soudní bitvě s pojišťovnou. Návrat rakoviny prsu byl totiž ve spisech, z nichž by se informace dostala na veřejnost cestou, jaká by pro ni rozhodně nebyla příjemná.

Na první boj Shannen Doherty s rakovinou prsu se podívejte v galerii. Snímky jsou skutečně plné všech možných emocí, jak negativních, tak pozitivních. Jen málokomu při pohledu na ně neukápne slza.

Související články

Další články