Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Křičel Alláhu Akbar a najížděl do lidí! Tunisan, který zabil v Nice 84 lidí, patřil zřejmě k islamistům. Policistům řekl, že na akci jede prodávat ZMRZLINU

+ Dalších 5 fotografií
Zabíjel v Nice osamocený vlk? Nebo má vrah napojení na džihádisty z Islámského státu? To je otázka, která den po útoku rezonuje napříč celým civilizovaným světem. Policisté mohli muže zastavit, když kontrolovali nákladní vůz, tak jim sdělil, že prodává zmrzlinu. Řidič kamionu se podle deníku Nice-Matin jmenuje Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Co víme o muži, který ve čtvrtek večer najížděl do davu slavících lidí? V kabině kamionu se údajně našel pas, který patří Tunisanovi, který žil ve Francii.

Muži by mělo být 30 nebo 31 let a má za sebou kriminální minulost. Policie ho zřejmě znala jako problémového člověka. Dokonce v lednu byl už ve Francii zatčen! A to za násilnosti v baru a držení zbraní. Nicméně nikdy se ho vyšetřovatelům nedařilo spojit s jakoukoliv teroristickou aktivitou, a tak byl propuštěn.

Na promenádě pak projížděl ze strany na stranu, aby zabil co nejvíce lidí. „Moje kamarádka stojící metr ode mě zemřela,“ popsal přeživší mladík médiím. Poté šílený řidič vystoupil a pálil do lidí, dokud ho nezastřelila policie.

Je velkou otázkou, zda se jedná o čin šílence, který zabíjel v pomatení mysli, nebo o promyšlený teroristický útok. Obě možnosti jsou pravděpodobné, ale první indicie po tragédii nahrávají tomu, že vrah jednal ve jménu radikálního islámu.

Podle svědků provolával heslo Alláhu Akbar a některá francouzská média tvrdí, že muž měl napojení na džihádistické buňky, které na jihu Francie v minulosti vznikly.

Navíc se objevilo šokující svědectví, že policisté muže před masakrem kontrolovali. Řekl jim, že prodává zmrzlinu, tak ho nechali být.

Související články

Další články