Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

To je on! Afghánský běženec zmasakroval lidi v německém vlaku. K útoku se přihlásil Islámský stát

Koukáte se do očí zrůdě!
Zdroj: twiter
+ Další 4 fotografie
V regionálním vlaku u bavorského Würzburgu napadl v pondělí sekerou mladý útočník 4 lidi. Policie ho zastřelila. Útočníkem byl 17letý Afghánec, který sám připlul do Evropy a doma měl vlajku Islámského státu. Stalo se tak přesně to, před čím varovali odborníci, ale vedení EU to nechtělo slyšet. S běženci přišli do Evropy také radikálové. Kolik jich je?

Podle bavorského zemského ministra vnitra Joachima Herrmanna měl útočník vykřikovat heslo Alláhu akbar a sekerou zranit čtyři lidi. Ti leží v nemocnici a bojují o život. Do Německa přišel mladík jako běženec úplně sám a na dva týdny si ho měla vzít k sobě pěstounská rodina v Ochsenfurtu.

Po incidentu vlak zastavil v Heidingsfeldu a Afghánec se dal na útěk. Na místo okamžitě vyjelo speciální komando, které se ho pokusilo zastavit. Zaútočil ale i na policisty, tak ho zastřelili. V pokoji migranta se později našla dokonce vlajka Islámského státu.

Incident se stal ve vlaku, který jel z Treuchtlingenu do Würzburgu. Útočník cestující napadl mezi stanicemi Ochsenfurt a Würzburg-Heidingsfeld, jižně od Würzburgu. Mezi zraněnými je 62letý muž, jeho 52letá manželka, 27letá dcera se svým 31letým přítelem. Jejich 17letý syn zraněný není. Muž zranil i jednoho člověka na útěku.

Šokující událost z německého Würzburgu dokazuje, že pravdu měli ti, kteří tvrdili, že s uprchlíky dorazí do Evropy bojovníci IS. Kolik vrahů z Islámského státu je nyní v Evropě? Podle některých zdrojů tajných služeb jich může být i 10 tisíc. To už je opravdu velká jednotka lidí, kteří jsou ochotni za radikální islám zemřít.

Kde a kdy udeří příště? A kdo je za jejich přítomnost v Evropě odpovědný? Pište své názory do diskuze pod článkem.

Související články

Další články