Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Krev ve Vídni: Uprchlík z Afghánistánu pobodal rodinu. Tvářili se moc spokojeně a smáli se

Rakousko se nemůže vzpamatovat z krvavého útoku, který má na svědomí afghánský žadatel o azyl Dzafar S. (23). Muž pobodal rakouskou rodinu ve středu večer v centru Vídně. Vyšetřovatelé nyní uvolnili první informace z výslechu. Uprchlík na rodinu utočil, protože vypadala moc spokojeně.

Dzafar S. ve středu večer zaútočil na rodinu, která vyšla z japonské restaurace. Napadl sedmašedesátiletého muže a jeho šestapadesátiletou manželku. Zraněna je také jejich sedmnáctiletá dce­ra.

„Naštvalo ho, že vypadají tak spokojeně a smějí se,“ citoval web listu Wiener Zeitung ze zápisu vyšetřovatelů. Po útoku na rakouskou rodinu napadl Dzafar S. ještě svého dvacetiletého krajana.

Napadená žena a její dcera jsou v nemocnici a již nejsou v bezprostředním ohrožení života. Tatínek od rodiny je umělém spánku, jeho stav není dobrý.

Podle webu Kurier.at Afghánec útočil pomocí vystřelovacího nože. Do Rakouska přišel už v roce 2015.

Nejprve požádal o azyl, pak žádost zřejmě stáhl. Je dokonce možné, že rakouské úřady mu vyplatily peníze na cestu ze země. Dzafar S. ale z Rakouska neodjel.

Tři roky pobýval v zemi nelegálně. Kriminalisté předpokládají, že v centru Vídně se zapojil do obchodu s drogami. Podle portálu Kurier.at byl Afghánec nejméně dvakrát zadržen kvůli obchodu s drogami. Policisté tedy měli možnost zjistit, že v zemi je nelegálně. Dzafar S. ale deportován nebyl.

Související články

Další články