Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

KREV VE SKLEPĚ a 5 dalších záhad v případu ztracené Míši (12)

Zdroj: eXtra.cz , Facebook
+ Další 3 fotografie
Už osmým dnem probíhá neúnavně pátrání po dvanáctileté dívce z Ústí nad Labem. Míša zmizela za dosud nevyjasněných okolností z bytu své matky a od té doby je nezvěstná. Celý případ provází řada nesrovnalostí a podivností. Pojďme se na ně podívat.

1. Kdy Míša zmizela?

Původní informace hovořily tak, že dvanáctileté děvče zmizelo během středy 11. ledna, a to v ranních hodinách. Do školy nedorazila, ale z pokoje si odnesla školní tašku. Matka nahlásila pohřešování ve středu večer, protože dceru po příchodu z práce nenašla doma.

Policie došla k této indicii podle aktivity na Facebooku, kam se Míša měla přihlásit mezi pátou a šestou hodinou ranní Jenomže vše bylo jinak! Míšin telefon byl totiž nedostupný už předešlý den odpoledne. K žádnému připojení na Facebook v pět ráno nedošlo. Poslední, kdo dívku viděl, byli spolužáci v úterý ve škole.

To znamená, že policie musela posunout časový kruh pátrání o nějakých 18 hodin zpět, až do úterního odpoledne! Její matka navíc nahlásila zmizení pozdě - až ve středu odpoledne, když se nevrátila ze školy. Pracuje na směny a zřejmě dceru doma nekontrolovala.

2. Zablokovaný FB

Pokud vás měla Míša v přátelích, mohli jste jí ještě do středečního rána psát na Facebook. To se ale změnilo. Nyní je účet zablokovaný. Mnoho lidí se jí pokoušelo psát a zjistit, co se s ní stalo. Ale už nelze. Její účet je buď zablokovaný, nebo kompletně smazaný. S největší pravděpodobností to udělala policie, ale co když to byl člověk, který mladou dívku unesl?

3. Chování matky

Na Facebooku byla Míšina matka k nalezení jako Eva Braunová, Hitlerova milenka. Netají se láskou k nacismu. Dokonce se nechala fotit s hákovým křížem na krku a zbraní v ruce. Podle popisu jejího přítele se chystá "vyrazit na negry". Na fotky upozornil Blesk.cz. Tohle už není legrace, ale otevřené hlásání nacistické propagandy. Více ZDE

Navíc svou dceru fotí, jak spí na lavičce schoulená u lahví od piva. Taková fotka dokáže opravdu vyděsit. A to není jediné, za co je Míšina matka kritizována. Ostatní rodičky nechápou, že tak dlouho nevěděla o své dceři. Ano, práce na směny je náročná, ale nevědět o svém potomkovi od úterního odpoledne až do středečního večera? To je hodně dlouhý časový úsek.

Nově se ale za chování matky postavila rodinná přítelkyně Pavla V., která je aktivní na stránce Najdeme ji. Ta na FB sdružuje dobrovolníky, kteří se snaží Míšu nalézt. Pořádají pochody po okolí a dávají si navzájem tipy. "Nemáte žádné právo ji odsuzovat a už vůbec ne za to, že má podíl na Michalčině zmizení. V některých komentářích se vyskytují ještě odpornější názory, které my jako rodina velmi těžce neseme," napomíná ostatní rodinná přítelkyně.

"O holčičku se řádně starala a fotka s pivem, kterou se cítíte tak dotčené, také vůbec nic neznamená. To, že si matka někdy někam večer vyrazila, ještě neznamená, že nechávala doma dítě samotné, vždy se o ni starala babička," dodává.

4. Podivný expřítel

Míšin biologický otec je Rus pracující v Čechách. Se svou dcerou se prý kvůli Míšině matce moc nestýkal a z celé situace je v šoku. Do případu mohou být ale zamotáni další muži - expartneři její matky. Podle serveru TN.cz neměl být expřítel matky pohřešované Míši trestně bezúhonný. V jeho trestním rejstříku se mělo údajně objevit obtěžování dítěte. Což není žádná legrace. Zmizelé dívce bylo teprve 12 let a mohla se stát obětí pedofila.

Stačí si vzpomenout na tragický konec devítileté Elišky, kterou zabil vlastní strýc. Znala ho, a když ji odlákal od školy, neměla důvod mu nevěřit... Poté ji znásilnil a uškrtil.

5. Sklep

Ačkoliv policie žádá neustále veřejnost o pomoc, o jedné části vyšetřování mlčí. A to momentu, kdy společně s matkou Míši prohledávali byt, ve kterém bydlí. Policisté dostali echo, že by nějaký důkaz mohl být ve sklepě. Vydali sem tam hledat krev. Podle oficiálního prohlášení nic nenašli. Je ale možné, že něco našli, jen to zatím z taktických důvodů tají.

Když totiž do sklepa vešli, začala matka nelidsky a hystericky řvát a křičet. Tuto informaci řekli televizi Nova svědci celého policejního zásahu. „Policista v bílém ochranném oděvu přišel nahoru ze sklepa. Řekl kolegům, ať jdou dolů, že něco tak nechutného ještě neviděl. Pak všichni sešli dolů do sklepa, vzali s sebou i matku Míši. Najednou se ozval děsivý řev matky,“ uvedl pro web TN.cz všímavý soused.

6. Slehla se po ní země

Zatím to vypadá, jako kdyby se po Míše slehla země, vypařila se. Policie dostává denně desítky podnětů, ale žádný z nich je zatím nikam neposunul. Nikdo Míšu neviděl a dosud se neobjevila na žádných kamerových záznamech. Ty muži a ženy zákona hodiny prověřují. Dokonce jim lidé posílají své vlastní nahrávky, aby aspoň trochu v případu pomohli. Osmý den pátrání vypadá situace beznadějně, ale policie ani dobrovolníci se nevzdávají.

Strach ve městě

Po zmizení mladé dívky mají ostatní rodiče v Ústí nad Labem strach. Doprovázejí své děti do školy a organizují se tak, aby mohli děti z družiny odvádět domů, pod dozorem. Nikdo netuší, jestli dívka utekla z domova, unesl ji někdo z rodiny nebo se na severu Čech pohybuje neznámý násilník. Hřiště jsou prázdná a rodiče nepouštějí děti ani na krok samotné.

Znovu připomínáme - pokud Míšu někde zahlédnete, neprodleně informujte Policii ČR! Nezapomeňte, že dnes může mít jiný účes či barvu vlasů než tu, která je všude na fotkách!

Míša je asi 155 až 160 centimetrů vysoká, hubené postavy. Má zvlněné hnědé vlasy na ramena, šedé oči a nosí brýle s fialovými obroučkami. V době odchodu z domova měla na sobě pravděpodobně prošívaný kabát ke kolenům a tmavé kozačky s bílou kožešinkou. S sebou měla růžový školní batoh od Nike.

Na poslední video mladé dívky se můžete podívat ZDE

Související články

Další články