Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Krev a pot, tak vypadá tvrdá příprava na zápas v MMA kleci! Čím se bojovníci bičují a jaké to má následky?

Krev a pot, tak vypadá tvrdá příprava na zápas v MMA kleci! Čím se bojovníci bičují a jaké to má následky?
Zdroj: koláž archiv
+ Dalších 8 fotografií

Co výborný lékař, to nespočet probdělých nocí nad skripty a studiem lidského těla. Co modelka, to tisíce odříkání a zapírání se nad zákusky v cukrárně. Co novinář, to stovky popsaných listů a hodiny prosezené na záchodě s erudovaným zamýšlením se, zda černá díra vůbec existuje. Co zápasník MMA, to miliony hodin v posilovně, svalové křeče, nekončící silná vůle a štiplavý pot míchající se se slzami v očích nad bolestí tvrdých ran a knock outů.

Co zápasník MMA, to obrovská vnitřní síla a odhodlání být tím nejlepším. Nejlepší však může být jen jeden! S puncem nejlepšího se již tento pátek v Boby centru v Brně champion Jiří Procházka utká v mezinárodním superfight proti Darku Stosicovi. Procházka, pro zasvěcené kluk, který se rozhodl něčeho dosáhnout a se zaťatými zuby se vyšplhal až na vrchol zápasnické MMA hory. Na začátku kluk, kterému byste možná řekli, že postavit ho do fotbalové brány bude jeho maximálním nejlepším využitím ve světě sportu, se stal vzorem mnoha mladých, ale i zkušených zápasníků. Tento kluk dokázal, že člověk se může stát vším, pokud sám v sebe věří a nenechá se zlomit počátečními neúspěchy a pády.

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=gbt5CbIDaLs#t=35}}

Jiří "Denisa" Procházka, šampion ve váze do 93 kg, se stal legendou a vzorem. Představte si smečku divokých šelem, kde je pouze jeden jediný samec uznáván už jen díky své přirozené autoritě a fyzickým předpokladům. Tak působí Procházka, když s ním vkročíte do tělocvičny. Jeho aura nebojácného bojovníka a oddaného zápasníka je nepřehlédnutelná. Jestliže všichni na konci už omdlévají a tak trochu fixlují, aby si ulevili v posledních minutách mučícího tréninku, Procházka si dává dvakrát větší nálož a řve sám na sebe a hecuje se. Jestliže Jaromír Jágr ve dvě ráno bruslí v opuštěné hale na ledě se závažím, "Deniska" po nocích jede břišáky a maká ostošest.

{{video:https://www.youtube.com/watch?v=MpxXJDrM1fs}}

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. O tom by Procházka mohl vyprávět nekonečný seriál, tedy jak zhubnout a zase nabrat 12 kg před zápasem, jak vydržet sexuální abstinenci a přitom se nezbláznit, jak striktně dodržovat jídelníček či jak při zranění bojovat dál a nevnímat bolest. Dámy, chcete-li mít doma opravdu kus chlapa, pak jedině MMA bijce!

Mezi další hvězdu, tedy druhý nejočekávanější zápas pátečních GCF zápasů, je fight Martin Šolc vs. Martin Těšík. Martin je trochu někde jinde než Procházka, kterému je 21 let. Devětatřicetiletý Šolc je bojovník, který zápasí více než dvacet let (dříve bojovník valetudo - zápasy bez rukavic). Martin, tak jako Procházka, nevytáhne paty z tělocvičny.

Svět zápasů MMA je tvrdý, a přesto krásný, k uživení jako job na full time mnohdy nestačí, a proto i Martin působí jako sportovní poradce. Tento skoro čtyřicátník měl již zajímavý vstup do MMA světa, kde hned 1. zápas evropského titulu na Kypru v roce 2010 vyhrál. Holt talent je talent. Ve světě boxu se říká, že čím starší bojovník a čím více úderů do hlavy, tím jsou následky zápasnické kariéry nevratné, tedy lidově řečeno je bojovník hloupý jak štolverk a dělat rozhovor byste s ním fakt nechtěli. Ledaže byste chtěli vidět jeho sexy svaly, namakané břišáky či třeba nové luxusní auto. Tomu všemu se však Martin vymyká. S ním si naopak normálně pokecáte a ani by vás nenapadlo, že se za pár dní bude tento sympaťák rvát v kleci hlava nehlava (krev nekrev).

Hrozba milionové pokuty a vyhrocené pozadí jeho odchodu ze Survivoru. Otevřená zpověď Jiřího Hanouska

Související články

Další články

Nejnovější kauzy