Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Křetínský po Spartě investoval do dalšího klubu. Koupil podíl ve West Hamu, kde hrají tři slávisté

Křetínský po Spartě investoval do dalšího klubu. Koupil podíl ve West Hamu, kde hrají tři slávisté
Zdroj: Profimedia
Obchod

To, o čem se spekulovalo dlouhé týdny, se stalo realitou. Miliardář Daniel Křetínský a jeho investiční skupina 1890s holdings a. s. koupil sedmadvacetiprocentní podíl v anglickém fotbalovém klubu West Ham United. Český podnikatel tak po pražské Spartě investuje do dalšího klubu, tentokrát z prestižní Premier League. Křetínského skupina to uvedla v tiskové zprávě.

"Společnost 1890s holdings a.s. dokončila akvizici 27 % akcií společnosti WH Holdings Ltd. a stala se tak spoluvlastníkem fotbalového klubu West Ham United," oznámila dnes v tiskové zprávě skupina, kterou vlastní český podnikatel Daniel Křetínský.

Ten se tak společně se svým kolegou Pavlem Horským objeví i v představenstvu WH Holdings Ltd. Budou dohlížet na chod klubu z Premier League. "Investice byla finalizována po pečlivých jednáních s akcionáři, mezi nimiž jsou i spolupředsedové představenstva West Ham United David Sullivan a David Gold," uvádí dál společnost v tiskové zprávě.

"Dohoda povede k dalšímu zlepšení finanční kondice klubu, a to formou snížení jeho dlouhodobého dluhu. Počítá se i s možností investovat do dalších klíčových oblastí, aby se pokračovalo v nastoleném růstovém trendu, kterého dosáhl West Ham United v posledních letech," plánuje Křetínského společnost. Podle spekulací měl český podnikatel zaplatit zhruba 4,4 miliardy korun.

Šance pro Spartu

West Ham se aktuálně nachází na třetí příčce Premier League a prohání týmy, jako jsou Chelsea či Manchester City. V klubu, který vede trenér David Moyes, hrají i tři čeští reprezentanti a bývalí slávisté Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král. Křetínského vstup do vedení klubu tak může znamenat, že se česká ekipa ve West Hamu rozšíří i o nějaké sparťanské odchovance.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy