Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Křesťanská církev se opřela do Billie Eilish: Je to ďábel a nabádá děti k satanismu

Křesťanská církev se opřela do Billie Eilish: Je to ďábel a nabádá děti k satanismu
Zdroj: YouTube
+ Dalších 10 fotografií
kritika
Teprve sedmnáctiletá zpěvačka Billie Eilish se musí už ve svém věku potýkat s negativními aspekty slávy. Mladičká hvězda, která si v srpnu svým koncertem podmanila i Prahu, se potýká s útoky ze strany křesťanské církve. Ta ji obviňuje z nabádání k satanismu a nazývá ji ďáblem. Nyní se k tvrzení církve připojují i diskutující na sociálních sítích, kteří viděli zpěvaččin nový videoklip k písni All the Good Girls Go to Hell, v němž se Billie jako padlý anděl prochází po hořící zemi.

Už v červnu se na serveru Everydaychristanparent.com objevilo tvrzení, že Billie Eilish je satan. "Ďábel se přestal schovávat a děti ho obdivují," psalo se na webu. Písně sedmnáctileté zpěvačky jsou skutečně originální a ani zdaleka nepojednávají o bolestivých rozchodech či naopak vztazích plných lásky a ve videoklipech ji rozhodně neuvidíte pobíhat v růžových šatech po rozkvetlé louce.

Ačkoliv Billie čelila kritice ze strany křesťanů už delší dobu, nyní, po zveřejnění videoklipu k písni All the Good Girls Go to Hell, se musí vypořádávat s mnohem horšími komentáři než dřív. Ve videu se Billie jako padlý anděl s mohutnými černými křídly pohybuje po hořící zemi. "Můj Lucifer je osamělý," zní úvodní věta písně, a to možná stačilo křesťanům k tomu, aby naprosto přehlédli její skutečné poselství.

Píseň, která varuje před důsledky klimatické krize a v níž se zpívá o hořících kopcích Kalifornie a o tom, že lidstvo se samo zabíjí a my se pokoušíme ho zachránit, křesťané pochopili úplně jinak, než jak Billie zamýšlela. Filozof Stefan Molyneux dokonce prohlásil, že videoklip je jako náborové video k satanistickému kultu. "Místo lidstva bychom měli zachraňovat planetu, svět a zvířata. Jsme virus tohohle světa, který jsme už skoro zničili," uvedla mladičká hvězda v nedávném rozhovoru pro nizozemskou rozhlasovou stanici 3FM.

O tom, že Billie Eilish rozhodně nechtěla pošpinit křesťanství, ale chtěla upozornit na blížící se ekologickou katastrofu, svědčí i vzkaz, který k videoklipu připojila. V něm vyzývá k účasti na globální klimatické stávce. Věřící tak našli problém tam, kde zcela evidentně není. Církev už dříve z nabádání k satanismu obvinila spoustu celebrit. Řadí se mezi ně například Lady Gaga, Paul McCartney, Beyoncé, Nicki Minaj a Madonna.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy