Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Křest ohněm! Čeští závodníci promluvili o právě probíhající Rallye Dakar 2021

Zdroj: Profimedia
SPORT
V neděli 3. ledna odstartoval 43. ročník slavné Rallye Dakar. Ta se letos opět koná v Saúdské Arábii. Organizátoři kvůli koronaviru totiž nemohli expandovat do okolních zemí. Legendární pouštní závod je rozdělen do 12 etap a účastní se ho závodníci s motocykly, automobily nebo kamiony. Nechybí ale ani stroje jako buginy nebo čtyřkolky. Jeden z nejprestižnějších motoristických závodů na světě je v plném proudu a účastní se ho i řada českých jezdců. Jaké jsou jejich reakce po několika dnech závodění?

Jednotlivé etapy Rallye Dakar mají až stovky kilometrů a závodníci po prvních dnech mluvili o obtížnosti tratě. „Stalo se přesně to, co jsem před závodem čekal. Po stížnostech spousty účastníků na relativně jednoduchou loňskou trať nám to organizátoři vrátili jako bumerang a řádně nám naložili,“ říká Aleš Loprais v tiskové zprávě týmu Instaforex Loprais Praga Team. Loprais je synovcem legendárního dakarského závodníka Karla Lopraise. Aleš závodí v kategorii kamionů a pochvaluje si, že pořadatelé letos vybrali krásnou trať s rozmanitým terénem. V průběžném pořadí je po šesté rychlostní zkoušce pátý, kdy se drží za čtvrtým Martinem Macíkem Jr. ze stáje Big Shock Racing.

Češi, kteří jedou závod na motocyklech, si po prvních dnech stěžovali na nedostatečný výkon. Například jezdec Martin Michek po jedné z etap řekl, že stroje továrních týmů jedou až o 15 kilometrů za hodinu rychleji. „Na rovinkách mě bohužel předjížděli kluci s továrními motorkami. Těm v rychlosti nejde konkurovat, mají úplně jiné možnosti,“ uvedl v tiskové zprávě týmu Orion Moto Racing Group. I tak se ale Michek po šesté rychlostní zkoušce drží v elitní dvacítce, zatím je osmnáctý.

Dakarského závodu se účastní i známý český freestyle motokrosař Libor Podmol. Ten si za svou dlouhou a úspěšnou kariéru prošel řadou náročných situací. Přesto na svůj Facebook napsal, že první den v poušti byl křest ohněm. S fanoušky se podělil o informaci, že měl velký pád. „Bolí mě celý tělo (hlavně rameno a kyčel dostaly ránu).“

Podmol ale hned další den v závodě pokračoval. To ho zase potkala technická závada. Naštěstí třetí den už na své sociální sítě pověsil informaci, že měl na Dakaru konečně normální den. V současné chvíli je v celkovém pořadí třiačtyřicátý.

Související články

Další články