Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Krejčířovu expřítelkyni trest za přípravu útěku nemine: Dva roky vězení, nebo vysoká pokuta

Krejčířovu expřítelkyni trest za přípravu útěku nemine: Dva roky vězení, nebo vysoká pokuta
Zdroj: profimedia/archiv
+ Další 3 fotografie
Krejčíř
Trestu se nevyhne ani bývalá přítelkyně Radovana Krejčíře. Soud v Jihoafrické republice rozhodl, že čtyřicetiletá modelka buď půjde na 24 měsíců do vězení, nebo musí zaplatit pokutu ve výši 80 tisíc randů, což je v přepočtu zhruba 109 tisíc korun. Trest jí byl uložen kvůli pomáhání Krejčířovi s plánováním neúspěšného útěku z vězení.

Čtyřicetiletá Marisse Christophe byla soudem v Jihoafrické republice odsouzena k 24měsíčnímu pobytu za mřížemi. Pokud nechce nastoupit do vězení, musí zaplatit peněžitou pokutu ve výši 80 tisíc randů, tedy v přepočtu asi 109 tisíc korun. Informaci přinesl jihoafrický web timeslive.co.za.

Marissu zadrželi v roce 2016, když byla navštívit svého tehdejšího přítele Krejčíře ve vězení. Jak uvádí obžaloba, modelka se pokusila uplatit pracovníky věznice a do Krejčířovy cely chtěla propašovat telefony. Mimo jiné byla odsouzena i za nelegální držení zbraní a munice.

V průběhu obhajoby modelka přiznala, že s Krejčířem v době jeho zatčení udržovala milostný poměr. "Dále vypověděla, že Krejčíř, který si odpykává pětatřicetiletý trest za pokus o vraždu a únos, ji během návštěv informoval o svém plánu utéci. Chtěl, aby uprchla s ním a aby mu pomohla skrýt se před úřady," uvedla mluvčí jihoafrického Národního vyšetřovacího úřadu.

Radovan Krejčíř

Krejčíř začal být v České republice stíhán na přelomu tisíciletí kvůli hospodářské trestné činnosti. V roce 2005 uprchl z Česka před policejním vyšetřováním. Usadil se v Jihoafrické republice, kde žije od roku 2007. Ve vězení je od listopadu 2013.

Radovan Krejčíř čelí v JAR kromě trestu za únos a pokus o vraždu také obvinění z několika pokusů o útěk a ze spiknutí s cílem zavraždit policistu a právního konzultanta.

Krejčíř má na kontě řadu malérů i v Česku. Pražský vrchní soud mu v roce 2018 pravomocně potvrdil souhrnný trest 15 let vězení za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a za řadu dalších činů. O jeho vydání usiluje Česká republika už od roku 2007.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy