Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Krejčíková se Siniakovou přepsaly historii. Z Turnaje mistryň si odvezou pohádkovou výplatu

Turnaj mistryň: Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková slaví triumf
Zdroj: Profimedia
Tenis

Tenistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou dosáhly na Turnaji mistryň ohromného úspěchu. Poté, co ve finále čtyřhry porazily tchajwansko-belgický pár Sie Šu-wej, Elise Mertens 6:3 a 6:4, se staly prvním českým párem, kterému se podařilo získat prestižní trofej. Obě si zároveň přišly na pořádně tučný šek, uvedl deník Sport.cz

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková letos prožily doslova pohádkovou sezonu. Společně získaly dva tituly na okruhu WTA, vybojovaly triumf na Roland Garros, opanovaly i olympijský turnaj ve čtyřhře a nyní přidaly i vítězství na Turnaji mistryň.

České tenistky se tak letos staly nejúspěšnějším párem na okruhu. Siniaková dokonce zakončí rok na prvním místě žebříčku. Navíc si obě hráčky připsaly jeden tuzemský rekord, a to, že se staly ryze českým duem, který zvítězil na Turnaji mistryň. Haně Mandlíkové, Heleně Sukové, Janě Novotné a Martině Navrátilové se to podařilo vždy jen se zahraniční kolegyní.

Osm milionů korun

Právě Navrátilová, po které se trofej pro vítězky v deblu jmenuje, českým tenistkám celou dobu fandila, dokonce jim z hlediště radila. Nakonec to byla právě ona, kdo Siniakové s Krejčíkovou předal cennou trofej.

Kromě poháru si české tenistky odváží i tučnou odměnu za vítězství. Celkově dostaly deblistky dotaci milion dolarů, přičemž vítězky berou 720 tisíc dolarů. Tuto částku si Siniaková s Krejčíkovou rozdělily napůl, každá si tak odváží v přepočtu téměř osm milionů korun.
Související články

Další články