Když mu bylo 11 let, šel Rich poprvé do posilovny. Obdivoval těla ostatních chlapů a snil o tom, že jednou bude vypadat jako oni. Hodiny sledoval YouTube a díval se na ostatní kulturisty. Fascinovalo ho to.

Začal na sobě makat a ve fitku trávil dlouhé hodiny, chtěl se stát kulturistou a za tím si tvrdě šel. V 15 letech se poprvé účastnil soutěže v kulturistice, bohužel se ale neumístil. To ho samozřejmě naštvalo a přemýšlel nad tím, jak by mohl být lepší.

Chtěl mít víc a víc svalů, tak se rozhodl, že si dopomůže trochu jinak. V 18 letech přičuchl ke steroidům a od té doby nemohl přestat. Piana už je bere 27 let a rozhodně se za to nestydí. I přesto, že jeho dávky jsou opravdu extrémní.

Teď má i svůj vlastní kanál na YouTube a hojně na něm diskutuje o steroidech. Trvá na tom, že je spokojený se svým životem a svoji cestu si vybral. „Pokud máte možnost zvolit si steroidy nebo zůstat přírodní, neberte je. Není žádný důvod brát steroidy. Jenom tak zraňujete svoje tělo,“ řekl Piana.

„Pokud se ale budete chtít stát profesionálním kulturistou, pravděpodobně se rozhodnete jinak. Na tom rozcestí jsem byl právě já,“ dodal. „Rozhodně toho nelituji, kdybych se měl rozhodnout znova, nic bych neudělal jinak,“ řekl Piana. „Jsem spokojen s tím, že beru steroidy od 18 let,“ vysvětluje.

Piana se umístil na 7. i 11. místě v národních šampionátech v kulturistice a doma má i několik mezistátních titulů. Odhaduje, že dal zhruba 50 tisíc korun měsíčně za růstový hormon, aniž by do toho počítal steroidy.

Teď váží 155 kilo a chce být větší a větší. Svoje tělo hecuje k čím dál větším výkonům. Dokonce byl zapojen do čtyřměsíční výzvy, ve které slíbil divákům, že během ní naberou skoro 16 kilogramů svalové hmoty.