Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Krausovu politickou agitku Prima odvysílá! Ale díl s Bradym bude sestříhán!

+ Dalších 7 fotografií
GLOSA: Jan Kraus se pokusil využít situace a v rámci své show rozjel útok na prezidenta Zemana. Kauza žije vlastním životem a dopředu lze konstatovat jediné - Zemana to neoslabí. Spíše naopak.

O tom, co je a co není přípustné v Show Jana Krause, rozhoduje sám Jan Kraus.

Pokud se rozhodl, že zábavnou show promění v politickou agitku, je to jeho volba. Dopředu ale musel počítat s tím, že tohle Prima vysílat nebude.

V každé televizi jsou dvě velké větve – sekce zábavní a sekce zpravodajská. Jan Kraus (63) toto rozdělení popřel. K politickému útoku na prezidenta využil formát zábavného pořadu.

Je to analogická situace, jako kdyby Láďa Hruška ve svých Vychytávkách říkal, že vám poradí, jak zazimovat zahradu, ale nejdříve si to vyřídí s prezidentem (nebo se Sobotkou, Babišem atd.)

Pokud chce Jenda Kraus dělat zábavu, ať si zve hosty podle svého uvážení.

Pokud ale chce Jenda Kraus moderovat politický pořad, ať si do křesla zve vyvážené spektrum hostů.

Prima nakonec Krausovu politickou agitku odvysílá, ale tu nejvíce zpolitizovanou část celé Show Jana Krause odstraní.

Jestliže někdo dělá ze zábavného pořadu politickou propagandu, musí počítat s následky.

Co se Krausovi dokonale povedlo? Navázal na práci pánů z Hradu. Obě strany konfliktu dál ostří hrany. Na jedné straně tak zůstává „pražská kavárna“, které se dělá ze Zemana soustavně zle, a na straně druhé se mobilizuje „Zemanův věrný venkov“.

Která z obou skupin veřejnosti bude po Krausově show posilněna, ukážou příští dny. Zatím to ale nevypadá, že by Zeman byl nějak oslaben.

Související články

Další články