Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Krátce před smrtí ještě bavil přátele: Radan Dolejš ze Šlapeta do poslední chvíle vtipkoval

Po dlouhé nemoci zemřel Radan Dolejš. Bylo mu 57 let.
Zdroj: herminapress.cz
ÚMRTÍ

Česko zasáhla nečekaná smrt hvězdy skupiny Šlapeto a Gottova scenáristy Radana Dolejše (†57). Měl sice amputovaný kus chodidla a problémy s cukrovkou, přesto ale jeho odchod všechny překvapil. Zvlášť proto, že umělec ještě několik hodin před smrtí perlil na Facebooku. „Koupil jsem si motorku, protože se chci trochu více porozhlédnout po světě. Po tomto nebo po onom?,“ napsal na sociální sítě.

Radan Dolejš: Smích až do konce

„Ten pocit, když otevřeš skříň a zjistíš, že se vejdeš do oděvu, který tam visí už 10 let... Já si třeba dneska ráno vytáhnul šálu,“ napsal v neděli ráno v 9:09 na svou sociální síť hudebník a scenárista Radan Dolejš.

O den dřív zase: „Když jsem byl malý, bál jsem se tmy. Dnes, když vidím účet za elektřinu, bojím se světla. O teple raději pomlčím,“ vypsával se.

Ten pocit když otevřeš skříň a zjistíš, že se vejdeš do oděvu, který tam visí už 10 let... Já si třeba dneska ráno vytáhnul šálu .

Zveřejnil(a) Radan Dolejš dne Neděle 23. ledna 2022

Bohatá kariéra

Radan Dolejš své přátele vtipnými postřehy na Facebooku zásoboval už léta. „Nic jiného než smát se nám stejně nezbývá,“ říkával muž, kterého si sice diváci pamatují především ze skupin Šlapeto a Patrola Šlapeto, ale stál i za desítkami scénářů.

Připravoval například sedmdesátiny zpěváka Karla Gotta i poctu po jeho úmrtí, slavné novácké Silvestry na přelomu tisíciletí, které trhaly rekordy, Čundrcountryshow, spoustu slavnostních událostí pro Českou televizi (několikrát ceny Anděl, Zlatá hokejka, Kapka naděje atd.), byl i spoluautorem řady knih především o Janu Werichovi a Jiřím Voskovcovi.

Zdravotní potíže

Lídr kapely Patrola Šlapeto měl delší dobu těžké zdravotní problémy. „Trpěl cukrovkou a měl část chodidla amputovanou. Byl na tom moc špatně,“ řekl pro eXtra.cz Dolejšův blízký kamarád.

Podle dalšího zdroje zemřel zpěvák na plicní embolii. „Měl vysokou cukrovku a také problémy s plícemi. Těžko se mu dýchalo. Pravděpodobně tak zemřel na plicní embolii. V jeho bytě ho měl najít harmonikář, jeden z členů kapely. On žil sám. S manželkou už spolu nějakou dobu nebyli. Slyšel jsem, že zasahovali i hasiči,” upřesnil redakci další z kamarádů zesnulého zpěváka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy