Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Krásný princ Radovan z pohádky Princezna se zlatou hvězdou dnes slaví narozeniny. Jak vypadá?

Josef Zíma a Marie Kyselková, která velmi brzo po natočení pohádky
z filmového a televizního průmyslu úplně zmizela.
Zdroj: profimedia.cz
Josef Zíma, představitel slavného prince Radovana z pohádky Princezna se zlatou hvězdou, slaví osmdesáté třetí narozeniny! Zjistili jsme pár zajímavostí, které jste o pohádce určitě nevěděli.

Josef Zíma se stal v průběhu natáčení pohádky otcem svého jediného dítěte, dcery Zuzany, kterou mu porodila manželka Eva Klepáčová (†79), která ho navždy opustila před třemi lety.

Dceru zapíjel tehdy mladý herec až do rána a maskérky málem omdlely, když ho viděly druhý den v práci a věděly, že z něj musí udělat opět krásného prince Radovana. Dnes vtipná vzpomínka tehdy rozhodně zábavná pro nikoho nebyla, ale na druhou stranu, na co by se zase vzpomínalo!

V jedné scéně se herec při lámání meče tehdy dokonce hodně bolestivě zranil na stehně. Stejně tak trpěla ke konci natáčení princezna Lada, kterou si zahrála tehdy mladinká tanečnice Marie Kyselková. Měla od každodenního nalepování hvězdy rozleptané čelo a bolestivá místa kolem hvězdy byla přetírána make-upem, aby jako princezna vypadala dokonale, od čehož jí začala rána mokvat. Čelo si dávala herečka dohromady ještě několik měsíců po natáčení.

Herec a zpěvák Josef Zíma už navždy zůstal princem Radovanem přes nespočet dalších rolí a především pěveckých vystoupení. Už se s tím ale asi smířil, i když sám několikrát potvrdil, že je to takové malé prokletí.

Celá redakce eXtra.cz přeje mnoho zdraví, štěstí a spokojených let!

Související články

Další články