Olivia se bavila se svými přáteli a nic ji netrápilo. Byla zdravá a neměla žádné zdravotní problémy. Přeto ji našli mrtvou na internátě univerzity v Sheffieldu. Jednou prostě usnula a už se nevzbudila.

Rodiče doprovodili Olivii na internát, rozloučili se s ní a šli domů. Ještě jim napsala, že je všechny miluje a chystala se na večírek se spolubydlícími. Další den už se jí ale nemohl nikdo dovolat a neozývala se ani těm nejbližším. Pak ji našli v posteli bez známek života. Podle portálu Daily Mail jí přestalo bít srdce.

Všichni jsou v šoku a nikdo tomu nemůže uvěřit. Olivia byla úplně zdravá, v dobré kondici, hodně sportovala a myslela na svoje zdraví. Prognóza lékařů byla šokující – Olivia zemřela na syndrom náhlého úmrtí dospělého.

Její matka se teď snaží zvýšit povědomí o syndromu. Podle ní o tom málokdo ví a mladí lidé by měli pravidelně chodit na prohlídky k lékaři. „Myslím, že všichni teenageři a mladí lidé by se měli nechat prohlédnout,“ řekla matka. Zároveň její přítel a sestra vytvořili fond, kde sbírají peníze na lidi se srdečními problémy.