Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Krásnou Nicole (†23) zavraždil atentátník ISIS: Poslední fotky před smrtí

Krásnou Nicole (†23) zavraždil atentátník ISIS: Poslední fotky před smrtí
Zdroj: foto Nicole Gee
+ Další 3 fotografie
tragédie

Mezi 13 americkými vojáky, kteří minulý čtvrtek zemřeli při atentátu afghánské odnože Islámského státu před kábulským letištěm, jsou také dvě ženy. Pěti z amerických obětí bylo teprve 20 let, uvedlo dnes ministerstvo obrany v prohlášení se jmény padlých. O život přišla i půvabná Nicole Gee (†23), která se do poslední chvíle starala o afghánské děti.

Mezi oběťmi je 11 příslušníků americké námořní pěchoty, jeden člen námořnictva a jeden armády. Dvěma zabitým členkám námořní pěchoty bylo 23, respektive 25 let. Nejstaršímu padlému bylo 31 let.

Jednou ze zabitých byla i seržantka Nicol Gee, která pocházela z Roseville v Kalifornii a patřila k americkému sboru námořní pěchoty.

Jen pár dní před atentátem krásná vojačka postovala na svůj Instagram snímky z evakuace afghánského letiště a na další fotce, ke které připsala "miluji svoji práci", držela afghánského kojence.

Na tragicky zesnulou Nicol vzpomínají kolegové a kamarádi na sociálních sítích a její Instagram se plní kondolencemi.

Před branami letiště sebevražedný atentátník teroristické organizace Islámský stát-Chorásán připravil o život nejméně 169 Afghánců. Informace o jejich totožnosti však dosud téměř chybějí, připomíná agentura DPA.

Vojáci v době útoku u jedné z bran letiště kontrolovali lidi, kteří měli být evakuováni z Kábulu poté, co se radikálně islamistické hnutí Tálibán v polovině srpna po překvapivé a bleskové ofenzívě zmocnilo prakticky celého Afghánistánu.


Související články

Další články