Letní komedie Tomáše Bařiny nás zavedla mezi řádky vinné révy do prostředí moravských vinařů, kteří se nikam nehrnou. Honza (Kryštof Hádek) se se svým přítelem Jirkou (Lukáš Langmajer) rozhodne, že navštíví svého nemocného dědečka z Moravy a splní mu sen v podobě pořádné dovolené, kterou dědeček v podání Lubomíra Lipského již dlouho neměl. Mezi zvláštní sortou lidí si Honza uvědomí, že právě na Moravě je mu nejlépe.

Zeptali jsme se Terezy Voříškové, která ve filmu ztvárnila roli Klárky, na nějaké příběhy z natáčení. Tereza zněla velice mile a z jejího hlasu bylo poznat, že na natáčení vzpomíná pouze kladně. „Jeden natáčecí den měl začínat v sedm ráno. Točili jsme asi do desíti. Pak náhle zmizel Kryštof. Po chvilce jsme nemohli nalézt ani Lukáše Langmajera. Oba byli dva dny zavření někde ve vinném sklípku a popíjeli. Nemohli jsme se jim ani dovolat, protože tam nebyl signál,“ smála se Tereza.

Voříšková si během natáčení vytvořila krásný vztah s Kryštofem Hádkem. Vztah společně tajili a s pravdou vyšli na světlo až v roce 2010 na předávání Českých lvů. V sobotu se Voříšková objeví ve filmu znovu, a to ve Svěrákově Po strništi bos. Tento snímek zachycuje život maličkého Edy Součka přesně před Obecnou školou.