Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Krásná Šárka Vaňková se vrací jako zpěvačka: Všichni mě přemlouvali, prozradila

Zdroj: archiv
+ Dalších 35 fotografií
ROZHOVOR
Před lety dala showbyznysu sbohem a odstěhovala se za svou láskou na Slovensko. Po letech v ústraní se ale nakonec rozhodla pro návrat - tedy k tomu, co umí opravdu skvěle - ke zpěvu. Šárka Vaňková, kterou si lidé zapamatovali nejen kvůli její kráse, ale i mimořádnému hlasu, se rozhodla opět ukázat lidem s mikrofonem v ruce, že na to pořád má. A redaktorovi eXtra.cz prozradila své plány...

Prý jste se rozhodla vrátit na pěvecká pódia?

To je pravda. Zpívání a hudba mě provázely celý život, a tak se mi po tříleté pauze po zpěvu zastesklo.

Kdy dozrálo vaše rozhodnutí, že po letech, kdy jste se odstěhovala na Slovensko, se vrátíte ke zpěvu? To se stalo tak nějak samo. Nehledě na to, že mě v té myšlence podporovalo i mé okolí. A tak jsem si řekla, že bych to mohla zase zkusit…

V době, kdy jste zpívala, vám klečel svět u nohou. Poznala jste slávu, peníze… Chtěla byste koncertovat, vrátit se do muzikálu, nebo spíše menší akce?

Do muzikálu bych se vrátit nemohla z časových důvodů, protože příprava bývá náročná, a přeci jen mám Prahu na pravidelné dojíždění z ruky. Spíše si dokážu představit společenské nárazové akce.

Zpívala byste raději v Česku, nebo na Slovensku?

To záleží na okolnostech, ale přeci jen, v Čechách si mě lidé více pamatují. Teď jsme dodělali mé nové webové stránky – sarkavankova.cz, vše se pomalu hýbe dobrým směrem.

Zpívala jste v minulosti po boku Heleny Vondráčkové a dalších hvězd. Vzala jste si z těchto zkušeností něco do pracovního i osobního života?

Určitě mě naučili spoustu věcí. Spolehlivost, dochvilnost, být parťák do nepohody a že když nejde o život… Každá z osobností mě obohatila o něco, co se promítlo jak v práci, tak v životě. Jsem jim za to moc vděčná.

Hodně lidí ví, že jste profesionální vizážistka a obchodní zástupkyně jedné světové kosmetické značky. Nebojíte se, že vás to bude časově limitovat?

Nebojím, vše se dá naplánovat. Každopádně nechci, aby jedno bylo na úkor druhého. To záleží na šikovném plánování. A myslím, že v tomto ohledu už pár zkušeností mám. (směje se)

To je pravda. Něco už máte za sebou… Ale když se na to podíváte jiným pohledem, roky jste nezpívala, jaká je vaše aktuální příprava?

I v této oblasti na sobě pracuji. Několikrát do týdne si dělám hlasová cvičení. Je pravda, že hlasivky měly tři roky prázdniny. Pracuji na tom, aby mě nezradily a já mohla zpívat s radostí a lidi se dobře bavili.

Co na váš návrat říká rodina, nejbližší, partner?

Moji nejbližší mě už dávno přemlouvali, abych začala zase zpívat. Jenže já jsem tvrdohlavá a potřebovala jsem prostě čas, rozhodnout se sama za sebe. Nechat to dozrát.

To se právě děje…

Ano, takže teď mají radost. Jsem za to moc ráda.

Máte nové skladby, nebo spíš oprášíte starý repertoár?

O nových skladbách zatím přemýšlím. Chtěla bych, aby to celé mělo hlavu a patu a aby to bavilo jak mě, tak i posluchače. Proto se rozkoukávám po lidech, jejichž tvorba mě baví. Prozatím se věnuji cover verzím písní, které v mém životě hrály a hrají velkou roli.

Jak se vám aktuálně žije na Slovensku?

Skvěle. Jsem spokojená. Všichni jsme zdraví, máme se kam vracet… To je to nejdůležitější.

Mnoho vašich vrstevníků už má potomka, jak je to u vás? Není čas na přírůstek do rodiny?

Ani mi to nepřipomínejte (směje se)… Rodinu bych si samozřejmě přála, ale myslím, že to dokáže ještě chvíli počkat.

Co jste možná o Šárce Vaňkové nevěděli:

  • Skončila druhá v soutěži Česko hledá SuperStar 2004.
  • Odstěhovala se na Slovensko za mužem svých snů. Její přítel je o 16 let starší.
  • Kromě zpívání si zahrála ve filmu Rytmus v patách, natočila svůj vlastní pořad, který si i sama moderovala.

Související články

Další články