Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Krásná rozhodčí v mužském světě: Stephanie Frappart bude poprvé pískat mužský zápas

Tento šampionát je přelomový.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
fotbal

Stephanie Frappart se stane vůbec první ženou, která bude pískat zápas na mistrovství světa mužů. Stane se tak při čtvrtečním utkání Kostariky s Německem, přičemž tým rozhodčích bude výhradně ženský. Kdo je vůbec zač elegantní a nekompromisní Francouzka? Frappart rozhodně není žádným nováčkem. Server Eurosport připomíná, že už pískala například zápas Superpoháru mezi Liverpoolem a Chelsea v roce 2019.

Na právě probíhajícím mistrovství světa ve fotbale se schyluje k přelomové události. Zápas skupiny E mezi Kostarikou a Německem bude poprvé v historii podobných šampionátů vést žena - Francouzka Stephanie Frappart. K dispozici bude mít navíc čistě ženský tým pomocných rozhodčích. Informoval o tom server Eurosport.

Znamení FIFA směrem ke Kataru?

Ten zároveň připomíná, že Frappart si už pískání na mistrovství vyzkoušela jako čtvrtá rozhodčí při bezbrankové remíze Mexika proti Polsku minulé úterý, což z ní udělalo první oficiální ženskou rozhodčí, která se na turnaji objevila. Ve čtvrtek Frappart doplní Brazilka Neuza Back a Mexičanka Karen Diaz Medina. Jako asistentka byla povolána také Američanka Kathryn Nesbitt.

"Je to silné znamení od FIFA, aby v této zemi (Katar, pozn. red.) měli také ženské rozhodčí," uvedla podle Eurosportu Frappart. Ta se v prosinci 2020 stala první ženou, která se ujala zápasu mužské Ligy mistrů mezi Juventusem Turín a Dynamem Kyjev. Frappart také řídila zápas Superpoháru mezi Liverpoolem a Chelsea v roce 2019 a ve stejném roce finále mistrovství světa žen mezi USA a Nizozemskem.

FIFA se dlouho před mistrovstvím světa v Kataru rozhodla učinit tento turnaj historickým tím, že jmenovala ženské rozhodčí, které budou pískat zápasy mužů na největší sportovní události. Kromě Frappart jde ještě o Salimu Mukansangu z Rwandy a Japonku Yoshimi Yamashitou.

Collina: Počítá se kvalita, ne pohlaví

"Pro nás jsou to rozhodčí, jsou to funkcionáři zápasu. Toto je poselství, které jsem jim dal. Nejste tady proto, že jste ženy, jste tady, protože jste funkcionáři zápasů FIFA," uvedl nové rozhodčí podle Deutsche Welle předseda komise rozhodčích FIFA Pierluigi Collina, který je Čechům dobře znám z doby, kdy sám pískal mezinárodní zápasy. Ten také zdůraznil, že jejich jmenování má být „důkazem toho, že při výběru funkcionářů, kteří budou na turnaji pracovat, se počítá kvalita a ne pohlaví".

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy