Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Krásná Ribanna z Vinnetoua měla krutý osud: Karin Dor zemřela před 4 lety po pádu

Krásná Ribanna z Vinnetoua měla krutý osud: Karin Dor zemřela před 4 lety po pádu
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
indiánka

Německá herečka Karin Dor v životě zažila ohromnou slávu i utrpení. Do povědomí diváků se nejvíce zapsala rolí indiánské dívky Ribanny ve filmu Vinnetou - Rudý gentleman. Herečka zemřela v roce 2017 ve svých 79 letech. Na začátku byl nešťastný pád.

Krásná Karin Dor si zahrála exotickou indiánku Ribannu, do které se zamiloval indiánský náčelník Vinnetou. V roce 1955 se jí narodil syn Anreas, ona byla vdaná a šťastná. O pár let později se začalo vše hroutit. Karin se rozvedla a tou dobou jí také zemřeli oba rodiče. V pouhých 28 letech pak musela sama čelit zákeřné nemoci, v mladém věku onemocněla rakovinou.

Do toho všeho se snažila pracovat a starat se o dítě. Bolestivá léčba a stres si vyžádaly své. Podle deníku Neue Post se Karin stala závislou na prášcích proti bolesti a lécích na povzbuzení. Karin se ukázala být velmi silnou ženou, nepřekonala totiž jen svou závislost, ale i zákeřnou nemoc. Mezitím se stihla znovu vdát a rozvést.

Nenávist syna

S muži jí to vyšlo až na potřetí. Láskou jejího života se stal filmový producent George Robotham, se kterým žila až do jeho smrti v roce 2007. Krásná herečka si ve svém životě prošla mnoha útrapami, tou zřejmě nejhorší však byla nenávist ze strany vlastního syna. Ten s ní v dospělosti přestal komunikovat a jakékoliv její snahy o sblížení ignoroval.

Dor zemřela v devětasedmdesáti letech v pečovatelském domě. Už nějakou dobu byla ve špatném stavu, ale celou situaci zhoršil pád na chodníku, při kterém si herečka poranila hlavu. Odešla 6. listopadu 2017.

Související články

Další články