Krásná první dáma českého zdravotnictví: Začátky vztahu byly složité, musela udělat zásadní rozhodnutí
Doc. MUDr. Ph.D. Monika Arenbergerová je proděkanka pro zahraniční a vnější vztahy při 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy a také uznávanou dermatoložkou. Fakt, že se v roce 1989 zúčastnila finále soutěže Miss Československa, dokazuje, že se jedná o mimořádně krásnou ženu. V této soutěži tenkrát zvítězila a poslední titul Miss Československa získala Ivana Christová. Naše „první dáma zdravotnictví“ už ale v té době evidentně tušila, že ke kráse je potřeba také vzdělání a velmi tvrdě na tom pracovala.
Docentka Arenbergerová
Vystudovala 1. LF na UK a poté nastoupila studium v Ústavu biochemie a experimentální onkologie. Absolvovala stáž v Berlíně a od roku 1997 do roku 2000 v Berlíně pracovala na kožní klinice a poliklinice při berlínské univerzitě. Zde obhájila svůj titul a stala se vedoucí melanomové ambulance. Od r. 2001 působí ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Titul docent získala v roce 2014. Manželka nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera je, mimo jiné, předsedkyní Společnosti korektivní a estetické dermatologie.
S manželem se potkali v Berlíně
Arenbergerová vzpomíná na slova porotce, který ji v roce '89 hodnotil v Miss, Rudolfa Křesťana, známého fejetonistu a spisovatele: „Já jsem se tehdy hlásila na medicínu a pan Křesťan mi na jevišti řekl, ať nemám žádné zaječí úmysly. Že je lepší být hezkou doktorkou než chytrou modelkou.“
Jak uvedla docentka Arenbergerová, s manželem se potkali v Berlíně, kam Petr přijel původně na mezinárodní kongres. Původně byl vztah na dálku fajn, často se s budoucím manželem potkávali na půli cestě v Drážďanech, na které mají prý velmi romantické vzpomínky. Po nějaké době byl však vztah neudržitelný, a tak se Monika vrátila zpět do Prahy. Monika se netají tím, že jí bylo v Berlíně krásně, ale láska pro ni byla pochopitelně důležitější. Po návratu do Prahy záhy otěhotněla. S manželem mají dvě dcery, Nicol a Simonu.
Dermatoložka Monika Arenbergerová o své profesi říká, že její součástí je i umění psychologie. „Někdy stačí dodat pacientovi sebevědomí a problém je vyřešen.“ Naprosto se ztotožňuje s názorem, že vrásky hodně vypovídají o povaze člověka. Intenzivně se také věnuje estetické dermatologii, tedy jak udělat ženy krásnější. O práci se s manželem údajně doma moc nebaví.
Jako dermatoložku ji trápí sluneční záření: "Poté, co vidím ve své ordinaci, co sluníčko dovede, se ho bojím." Ochranu před ním tak bere vážně a tvrdí, že u moře je s rodinou za exota, protože se nadměrně všichni chrání. Dalším smutným faktem je, dle lékařky, že stárnutí kůže podporuje pochopitelně navštěvování solárií.
V jednom z rozhovorů prozradila, že o svou pleť velmi pečuje a dělá si tzv. chemický peeling, což je zbavení se odumřelých buněk z kožního povrchu.
Není žádná citlivka
Docentka Arenbergerová není žádná citlivka, před časem v jednom z rozhovorů odpověděla na otázku, zda se jí nedělá špatně, když na kožním potkává bezdomovce, kteří mají otevřené vředy a různé jiné kožní obtíže, které budí ošklivost odpověděla: "Zvykla jsem si, je to rutina. Je fakt, že když přijdou nemytí pacienti z ulice, kteří mají rozsáhlé potíže, někdy se zvedne žaludek. Já to ovšem musím zvládnou a vyléčit, nikdo jiný to neudělá. I tyto výzvy se mi na dermatologii líbí - muži, ženy, staří lidé, děti. Není to jednotvárné."