Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Krásná pleť skoro zadarmo! 7 důvodů, proč používat bambucké máslo

Bambucké máslo si zamilujete.
Zdroj: profimedia.cz

Pokud hledáte něco, na čem si vaše pleť pošmákne a co vám nezruinuje peněženku, je bambucké máslo to pravé pro vás! Bambucké máslo používala pro kosmetické účely už Kleopatra.

Máslo má dlouhou historii, co se týče péče o pleť, a využívalo se hlavně v západní a střední Africe. Tam ho lidé používají už tisíce let, aby docílili zdravé pleti. Jedním z mnoha důvodů, proč používat bambucké máslo, je mnoho vitamínů, které se v něm nachází. A můžete ho použít i na vlasy.

Jaké jsou tedy výhody bambuckého másla?

1. Přírodní zdroj vitamínu A

Jedním z mnoha důvodů, proč používat tento zázrak, je to, že se jedná o přírodní zdroj vitamínu A, který je velmi důležitý v péči o pleť. Vitamín A bojuje proti vráskám a bambucké máslo pomáhá redukovat vrásky. Je také mnohem šetrnější k pleti než přípravky proti vráskám plné chemie.

2. Vitamín E

Druhým vitamínem, který převládá v bambuckém másle, je vitamín E, který je velmi dobrý pro hydrataci pokožky. Obsahuje ho mnoho hydratačních krémů. Kromě hydratace vitamín E působí jako antioxidant a poskytuje mírnou sluneční ochranu.

3. Léčí ekzémy

Bambucké máslo také dokáže zmírnit ekzémy. Ekzém je kožní onemocnění, které způsobuje svědění nebo červenou vyrážku. Bambucké máslo dokáže tuhle nemocnou pokožku zklidnit. Vitamíny a mastné kyseliny bambuckého másla pomáhají hojit zanícenou kůži.

4. Kyselina skořicová

Bambucké máslo obsahuje kyselinu skořicovou, která dělá bambucké máslo účinným, co se týče potlačení zánětu. Kyselina skořicová má také UV ochranu, je to antioxidant a pomáhá při regeneraci buněk.

5. Prospěšné mastné kyseliny

Bambucké máslo má pět mastných kyselin, které jsou výborné pro naši pleť a činí ji zdravou. Je to kyselina palmitová, kyselina stearová, kyselina olejová, kyselina linolová a kyselina arachidová. Spolu tvoří silnou pětku, která dopomůže k hladké a pružné pokožce.

6. Působí proti akné

Bambucké máslo neucpává póry a má antimikrobiální vlastnosti, což znamená, že bojuje proti bakteriím a infekcím, které vám můžou způsobovat akné. Bambucké máslo vám pomůže vyhladit i jizvy po akné.

7. Stop mozolům

Někteří lidé jsou náchylní k mozolům, které se vyskytnou, když je na pokožku vyvíjen stálý tlak. Bambucké máslo pomáhá změkčit hroší kůži a mozoly pomalu mizí.

Související články

Další články