Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Krásná Petra Svoboda byla ozdobou večera: Na Elite jí však velmi chyběl zesnulý stylista

Petra Svoboda vzpomíná na Jana Pokorného.
Zdroj: koláž eXtra.cz/herminapress
+ Dalších 6 fotografií
rozhovor

Půvabná moderátorka Petra Křivková Svoboda (40) nemohla na slavnostním finále Schwarzkopf Elite Model Look chybět. A jako vždy byla ozdobou večera. Je to však poprvé, kdy jí garde nedělal stylista Jan Pokorný (†39), který loni v zimě tragicky zemřel. Petra na něj stále vzpomíná a v rozhovoru pro eXtra.cz bylo na jejím hlase znát, jak jí chybí. 

Petra Křivková Svoboda (39) patří ke stálicím Televizních novin na Nově. Krásná zprávařka je už dvojnásobnou maminkou a vypadá pořád skvěle, což ukázala na finále Schwarzkopf Elite Model Look, které se konalo ve Španělském sále Pražského hradu. Na místě byla i redakce eXtra.cz.

Petra si slavnostní večer užila trochu zrychleně, protože jejím dětem už začal školní rok. "Syn už šel v pondělí do školky a dcera šla do školy ve čtvrtek. Takže jsem si oblékla šaty, vyrazila a zase se rychle vrátila domů a šla spát, abych mohla ráno být připravená vypravit děti. Ale akce byla moc hezká, užila jsem si ji. Moc často nikam nechodím, tak jsem byla ráda, že jsem mohla vyrazit ven s kamarádkou," prozradila pro eXtra.cz Petra.

Vzpomínky na Jana Pokorného

Petra vynesla výraznou metalickou róbu z dílny českého návrháře Lukáše Macháčka. "Lukáš už mě zná, protože mi půjčuje šaty opakovaně, já mám ráda tyto zemité tóny barev." Šaty bez ramínek tvořily v oblasti dekoltu mašli, která přecházela v rukávy, což byl zajímavý a originální detail. Kromě toho oslnila také svým líčením a jednoduchým pěkným účesem.

Ačkoli si večer užila, jeden člověk jí tam chyběl: stylista Jan Pokorný, se kterým každý rok až na výjimky na finále Elite Model Look chodila. "Byl to jeden z mých nejlepších kamarádů. Hodně na něj myslím a moc mi tam chyběl. Myslím, že jsem nebyla sama, komu chyběl."

Petřiny začátky v modelingu

I Petra se dříve věnovala modelingu a během našeho povídání zavzpomínala na své začátky v tomto průmyslu. "Vzpomínám na to období s úsměvem. Začínala jsem ve 13 letech, kdy jsem se přihlásila na inzerát v časopisu Dívka. Nikdy jsem nedělala přehlídky, ale věnovala jsem se focení. Mám i doma stále fotky z té doby a je srandovní porovnávat své tehdejší já s mojí dcerou, které je nyní 12 a půl," zasmála se Petra. Ačkoli nebylo vždy všechno perfektní, bere modeling jako dobrou školu, protože se naučila velké samostatnosti. "Dojížděla jsem vlakem z jižních Čech do Prahy a musela jsem se naučit spoléhat sama na sebe."

Moderátorčina dcera už se blíží věku, kdy se i Petra začala věnovat modelingu. Má i ona sklony jít v maminčiných stopách? "Dcera se věnuje hlavně tancování, nemyslím si tedy, že zkoušet modeling by byla její priorita," říká. Zároveň však dodala, že kdyby se dcera přece jen pro modeling rozhodla, ona ji samozřejmě podpoří. V první řadě by však kladla důraz na to, aby měla kvalitní vzdělání, které je základem do každého života.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy