Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Krásná Pavlína Němcová: Vystudovaná právnička se modelingu věnovat nechtěla, teď ji zná celý svět

Pavlína Němcová slaví padesáté narozeniny.
Zdroj: Herminapress, koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
Narozeniny

Pavlína Němcová je jednou z těch mála šťastných Češek, kterým se skutečně podařilo v devadesátých letech odjet za hranice a dobýt modelingový svět. Tím se přitom původně vůbec živit nechtěla. Nakonec pracovala pro taková jména jako Christian Dior, Cartier či Yves Saint Laurent. Navíc se zdá, že půvabná Němcová našla elixír mládí, protože jednapadesátku by jí rozhodně nikdo ani náhodou netipoval.

Modeling rozhodně nebyl něco, po čem by Pavlína Němcová toužila. Přesto se jím nakonec začala živit. Společně s Evou Herzigovou se v šestnácti letech vydaly do Paříže, kde je začala zastupovat modelingová agentura Elite.

Němcová následně začala pracovat pro elitní módní značky jako Christian Dior, Cartier, Yves Saint Laurent, Clarins nebo Bourjois. Zpočátku pracovala v Paříži, kde se po dvou letech provdala za staršího muže a přivedla na svět syna Alana.

Modelka a vystudovaná právnička

Modeling nikdy nepovažovala za nic trvalého, a tak v průběhu let vystudovala právnickou fakultu a začala se věnovat herectví, jak píše web Kafe. Zahrála si třeba ve filmech Edith Piaf, Krvavá laguna, Případ nevěrné Kláry, Po čem muži touží 2 nebo v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

V současnosti má Němcová salon The Face Concept, v němž se pomocí různých liftingových masáží snaží zjemnit a omladit pleť. I to je zřejmě důvod, proč ona sama na svůj věk rozhodně nevypadá. Na stárnutí má navíc jasný názor. Stárneme všichni a je to jediná věc v životě, kterou nemůžeme změnit. Tak co si z toho dělat těžkou hlavu,“ prozradila v rozhovoru pro Vlastu v roce 2021.

Pro Pavlínu je navíc důležitá vnitřní krása. Lidé s překrásnou duší jsou pro mě mnohem krásnější než ti, kteří vás na první pohled oslní, ale uvnitř jsou prázdní. Zásadní je vnitřní rozpoložení, protože to jde z vnitřku navenek. Sobečtí, zapšklí, zlí a závistiví lidé mohou sice vypadat jako bohové krásy, ale pro mě zůstávají nehezkými,“ prozradila.

Související články

Další články