Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Krásná Natálie Otáhalová o herectví pro eXtra.cz: Kolega z Božích mlýnů si myslel, že tančím u tyče

Natálie Otáhalová se objeví ve Slunečné.
Zdroj: se souhlasem N. Otáhalové
+ Další 4 fotografie
Rozhovor

Česká profesionální tanečnice a finalistka StarDance 2019 Natálie Otáhalová (21) se dala na dráhu herečky. Nejen že si zahrála v kriminálním seriálu Boží mlýny, ale dokonce se mihne i v úspěšném seriálu Slunečná. Talentované krásky jsme se zeptali jak na herectví, tak na to, zda pověsí tanec na hřebík.

Prohlásila jste, že při tanci se o sobě člověk dozví. Tak jaká je Natálie Otáhalová?
To je těžká otázka. Neumím se moc pochválit, ale myslím, že jsem vytrvalá, pracovitá a neustále se něčemu směju. Na škole herectví mě pedagogové často usměrňují, abych se nesmála tak nahlas, že rozhazuji spolužáky při hodině.

Jste známá tanečnice ze StarDance. Budete se věnovat tanci i dál? Nebo se dáte na kariéru herečky? Tanec opouštět rozhodně nemíním, ale ráda bych se herectví věnovala naplno. Nemyslela jsem, že mě bude něco jiného naplňovat stejně tak jako tanec. Stále trénuji a také vystupuji a dělám kurzy. Velmi mě baví učit tanec děti. Herectví je teď pro mě nová výzva.

Když se bavíme o herectví. Objevila jste se v krimiseriálu Boží mlýny. Máte nějaký vtipný zážitek z natáčení?
Ano, mám. Při natáčení seriálu Boží mlýny, kde jsem měla malou roličku lehké dívky, jsem měla za úkol svádět herce Pavla Lágnera. Po dvou hodinách natáčení tohoto obrazu jsme se dali do řeči a Pavel se mě zeptal, čím se živím. Odpověděla jsem, že tancem. Druhý den jsem přišla na trénink StarDance s Matoušem Rumlem, který se strašně smál. Tyto dva herci se večer před naším tréninkem potkali v divadle a z Pavla vypadlo, že si myslel, že jsem skutečně profesionální tanečnice u tyče a lehká dívka.

Chystáte se i na další filmovou či seriálovou roli?
Nově mě zastupuje herecká agentura 2media.cz a chodím teď na nejrůznější castingy, tak snad něco vyjde. Teď jsem díky nim měla možnost účinkovat v seriálu Slunečná.

Koho budete ve Slunečné hrát?

To zatím nemohu prozradit.

Máte nějaký herecký vzor?
To je těžká otázka. U každého herce se mi líbí něco jiného, ale jsem velká fanynka mého tanečního partnera herce Matouše Rumla. Z českých hereček obdivuji herečku Aňu Geislerovou nebo miluju filmy s Libuškou Šafránkovou která je pro mě neuvěřitelně přirozená, ani to nevypadá, že hraje. Ale obdivuji každého herce, poněvadž ta profese není nic jednoduchého.

Co je na herectví nejtěžší?
Úplně na všechno jsem zatím nepřišla, jsem v začátcích, ale podle mě je nejtěžší se do role ponořit tak, abych přemýšlela a jednala jako postava, kterou hraju.

Co se vám v poslední době podařilo?
Přežít on-line výuku během pandemie. Ne, dělám si legraci. V březnu jsem měla tu čest natáčet seriál Pozadí událostí s režisérem Janem Hřebejkem. Jsem mu opravdu vděčná, protože to byl úžasný zážitek a zkušenost. Hrála jsem studentku s ne úplně dobrými vlastnostmi. Musím říct, že postavy, které jsem zatím hrála, jsou opravdovými hereckými protiúkoly.

Jak to myslíte?
No, koketa nejsem, nebo si to aspoň myslím, a hrát sebevědomou a ambiciózní dívku pro mě nebylo úplně přirozené. Za tu příležitost jsem však vděčná, mohla jsem si vyzkoušet jinou polohu a to znamená novou hereckou zkušenost.

Máte nějaký nesplněný sen?

Ano. V dětství jsem chtěla být tanečnice, herečka a zpěvačka. Ty dva první sny se snad podaří, ale ten zpěv je oříšek. S tím na škole dost bojuji a je to možná také tím, že jsem se tomu nikdy nevěnovala a jsem začátečník. Ve zpěvu nedokážu nebýt nervózní a strašně se stydím. Ať už je to u táboráku, nebo na hodině zpěvu.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy